Zamknij

Uczestniczka Eurowizji 2018 skopiowała przebój Margaret? Internauci w szoku!

Redakcja
08.03.2018 15:21
Jenifer Brening Margaret
fot. Youtube (Jenifer Brening), Natasza Mludzik/TVP/East News

W 2016 roku Margaret miała wielkie szanse na reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji z przebojem „Cool Me Down”. Ostatecznie do Sztokholmu pojechał jednak Michał Szpak. Polscy fani konkursu odkryli ostatnio, że jeden z utworów Jenifer Brening, tegorocznej reprezentantki San Marino, łudząco przypomina hit Margaret. Odkrycie wywołało lawinę komentarzy w internecie.

 

Jenifer Brening z Eurowizji 2018 splagiatowała „Cool Me Down” Margaret?

O sprawie jako pierwszy napisał portal „eurowizja.org”. Obie piosenki zostały opublikowane w 2016 roku, ale album Jenifer Brening, na którym można znaleźć utwór „Party Shore”, wydano dopiero w listopadzie, czyli kilka miesięcy po oficjalnej premierze „Cool Me Down” autorstwa Margaret.

Redakcja „eurowizja.org” zapewniła jednocześnie, że poinformuje o swoim odkryciu wytwórnie płytowe, do których należą artystki.

- Czy doszło do porozumienia między wytwórniami? A może umowa z twórcami pozwalała na sprzedaż kompozycji innemu artyście? Nie podejmujemy się oceny zaistniałej sytuacji. Sprawę tę powinny natomiast wyjaśnić między sobą obydwie wytwórnie. Pragniemy jednak poinformować czytelników o tym, że istnieje utwór podobny do „Cool Me Down” i zestawić ze sobą obydwie piosenki, aby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie dotyczące stopnia podobieństwa – czytamy w artykule.

W internecie pojawia się wiele komentarzy na temat domniemanego plagiatu. Internauci twierdzą, że kompozycja Brening jest łudząco podobna i jeśli nie zostało to wcześniej ustalone z wytwórnią Margaret, uczestniczka Eurowizji 2018 popełniła plagiat.

Jenifer Brening na Eurowizji 2018

21-letnia Jenifer Brening to niemiecka artystka, która będzie reprezentować San Marino na Eurowizji 2018 z utworem „Who We Are”. Na scenie wystąpi razem z maltańską wokalistką Jessiką. Piosenkarki wygrały wewnętrzne preselekcje.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK