Zamknij

Znamy kolejną polską piosenkę walczącą o Eurowizję 2018. Internauci bezlitośni!

Redakcja
14.02.2018 14:55
Znamy kolejną polską piosenkę walczącą o Eurowizję 2018. Internauci bezlitośni!
fot. mat. prasowe / Eurowizja TVP

Znamy już coraz więcej utworów biorących w marcowych polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Swoją konkursową propozycję zaprezentował właśnie Pablosson — nowy projekt Pawła Stasiaka. Kawałek zatytułowany „Sunflower” nie przypadł jednak internautom do gustu.

Pablosson to nazwa nowego projektu muzycznego Pawła Stasiaka ze znanego polskiego zespołu Papa Dance (obecnie Papa D). Synth-popowa grupa cieszyła się ogromną popularnością w latach osiemdziesiątych, a do jej największych hitów należą takie utwory jak „Nasz Disneyland”, „Naj Story” czy „Nietykalni”.

Do współpracy przy nowym projekcie Stasiak zaprosił szwedzkiego muzyka Jensa Bjereliusa. W trakcie Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2018 zaprezentują utwór „Sunflower”. Piosenka zadebiutowała już w sieci.

W ogniu krytyki

Preselekcyjny kawałek wywołał niemałe poruszenie w sieci. Pod wideo z utworem „Sunflower” można znaleźć wiele negatywnych komentarzy internautów, którzy nie szczędzą słów krytyki.

„Troszkę więcej szacunku dla Konkursu Piosenki Eurowizji”, „z takim czymś proszę natychmiast zrezygnować z preselekcji, bo naprawdę straszny wstyd”, „bardzo słaba kompozycja” — można przeczytać w serwisie YouTube.

Czy utworowi autorstwa Pablosson uda się wygrać Krajowe Eliminacje? Przekonamy się już 3 marca. Show będzie transmitowane na antenie TVP1. Start o godz. 21:30.

 

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018 — pełna lista uczestników

  • Saszan — „Nie chcę ciebie mniej” (utwór)
  • Monika Urlik — „Momentum” (utwór)
  • Isabell Otrebus — „Delirium” (utwór)
  • Ifi Ude — „Love is stronger” (utwór)
  • Future Folk — „Krakowiacy i górale” (premiera wkrótce)
  • Gromee feat. Lukas Meijer — „Light me up” (premiera wkrótce)
  • Marta Gałuszewska — „Why don’t we go” (anglojęzyczna wersja „Nie mów mi nie” –premiera wkrótce)
  • Pablosson — „Sunflower” (utwór)
  • Maja Hyży — „Skin” (premiera wkrótce)
  • Happy Prince — „Don’t let go” (utwór)

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Polska będzie brała udział w drugim półfinale.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK