Zamknij

Euro 2021: Andrea Bocelli wystąpi na ceremonii otwarcia. Kiedy i gdzie oglądać?

10.06.2021 15:33

Andrea Bocelli wystąpi na ceremonii otwarcia Euro 2021 w Rzymie. W pierwszym meczu mistrzostw Europy w piłce nożnej zmierzą się drużyny Włoch i Turcji. Kiedy się odbędzie, gdzie i o której oglądać ceremonię otwarcia z udziałem Andrei Bocellego?

Andrea Bocelli
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Euro 2021 przed nami. W tegorocznym mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które zostały przełożone w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa, zmierzy się 24 państw, w tym Polska.

Zanim kibice usłyszą pierwszy gwizdek, organizatorzy zaprezentują ceremonię otwarcia Euro 2021, która odbędzie się na stadionie w Rzymie. Wystąpi na niej Andrea Bocelli. Kiedy się odbędzie, gdzie i o której oglądać transmisję z ceremonii otwarcia Euro 2021?

Zobacz także: Ed Sheeran zagra darmowy koncert na TikToku z okazji Euro 2020. Kiedy transmisja?

Andrea Bocelli wystąpi na ceremonii otwarcia Euro 2021 w Rzymie

Andrea Bocelli wystąpi na ceremonii otwarcia Euro 2021 na Stadio Olimpico w Rzymie, która odbędzie się w piątek, 11 czerwca tuż przed pierwszym meczem mistrzostw Europy w piłce nożnej pomiędzy drużynami Włoch i Turcji.

Legendarny włoski tenor opublikował wpis w mediach społecznościowych. Zdradził, co chce przekazać widzom za sprawą swojego występu tuż przed startem Euro 2021.

To będzie dla mnie przyjemność i zaszczyt (…) Występ będzie też świetną okazją, aby przekazać wszystkim pozytywną energię i nadzieję – napisał Bocelli.

W trakcie ceremonii otwarcia Euro 2021 Andrea Bocelli zaśpiewa arię „Nessun Dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. Podczas wydarzenia nie zabraknie fajerwerków, efektów pirotechnicznych. Swój pokaz zaprezentuje także Frecce Tricolori, czyli słynny zespół akrobacyjny Włoskich Sił Po wietrznych.

Andrea Bocelli to nie jedyna gwiazda ceremonii otwarcia Euro 2021. Widzowie zobaczą także wirtualny (z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii) występ Martina Garrixa, Bono i The Edge, którzy zaprezentują utwór „We Are the People”, oficjalny hymn Euro 2021.

Zobacz także: Piosenka na Euro 2020. O czym jest hymn mistrzostw Europy "We Are The People"?

Ceremonia otwarcia Euro 2021: kiedy, gdzie i o której godzinie transmisja?

Ceremonia otwarcia Euro 2021 w Rzymie odbędzie się 11 czerwca po godz. 20:00 tuż przed meczem inauguracyjnym tegorocznych mistrzostw.

Transmisja Euro 2021 w polskiej telewizji będzie dostępna w TVP 1, TVP 4K, TVP Sport oraz w internecie na stronie sport.tvp.pl.

Zobacz także: Reprezentacja Polski na Euro 2021. TERMINARZ, GRUPA, WYNIKI, SKŁAD