Zamknij

Elton John ma koronawirusa, odwołuje koncerty. W jakim jest stanie?

26.01.2022 10:11
Elton John
fot. IBL/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Elton John ma koronawirusa. W związku z zakażeniem legendarny wokalista odwołał część koncertów w ramach swojej ostatniej trasy "Farewell Yellow Brick Road". Artysta zdradził, w jakim jest stanie. 

Elton John znów ma problemy ze zdrowiem. Niedawno artysta miał poważny wypadek i musiał pilnie przejść operację. Teraz okazuje się, że legendarny wokalista zmaga się z COVID-19.

Artysta opublikował oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o swoim stanie zdrowia i odwołał koncerty w Stanach Zjednoczonych.

Elton John ma koronawirusa, odwołuje koncerty. W jakim jest stanie?

U Eltona Johna zdiagnozowano COVID-19. W związku z zakażeniem i zasadami bezpieczeństwa 74-letni muzyk musiał odwołać koncerty w Dallas, ale jak zapowiedział w oficjalnym oświadczeniu, na pewno pojawią się daty nowych występów.

Brytyjski wokalista zdradził także, jak się czuje. Artysta potwierdził, że jest zaszczepiony i szczęśliwie przechodzi chorobę COVID-19 lekko.

Na szczęście jestem w pełni zaszczepiony, przyjąłem także trzecią dawkę szczepionki. Mam łagodne objawy choroby, więc spodziewam się, że w najbliższy weekend będę mógł zagrać koncerty w Arkansas – napisał John.

Ostatnia trasa koncertowa Eltona Johna w karierze

Od 2018 roku Elton John jest w swojej ostatniej trasie koncertowej w karierze. Tournee o nazwie "Farewell Yellow Brick Road" liczy łącznie ponad 300 koncertów. W maju 2019 roku Elton John wystąpił w Krakowie.

W związku z pandemią koronawirusa wiele koncertów zostało przeniesionych na późniejsze daty. We wrześniu 2021 roku Elton John miał wypadek, przez który nabawił się poważnej kontuzji biodra i musiał przejść operację – europejskie koncerty przeniesiono na 2023 rok.

Na ten moment finałowa trasa Eltona Johna potrwa do lipca 2023 roku.

Gwiazdy, które zmarły z powodu koronawirusa lub powikłań
19 Zobacz galerię
fot. JOEL SAGET/AFP/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / AFP/EAST NEWS