Zamknij

„Elton John Live“: Gwiazdor ogłosił specjalny koncert na żywo dla Disney+. Kiedy się odbędzie?

26.10.2022 13:21

„Elton John Live“ to nowa propozycja platformy streamingowej Disney+ dla fanów muzyki. Niezwykłe wydarzenie, które będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem platformy Walta Disneya. Kiedy odbędzie się specjalny koncert?

Elton John Live - kadr promocyjny
fot. materiały prasowe Disney+

Elton John połączył siły z Disneyem i już w listopadzie zagra ekskluzywny koncert, który będzie emitowany na żywo za pośrednictwem platformy streamingowej Disney+. To pierwsze tego rodzaju globalne wydarzenie coraz lepiej radzącego sobie serwisu wytwórni Disneya. Kiedy będziemy mogli posłuchać występu brytyjskiego twórcy na żywo?

„Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium” to zwieńczenie tegorocznej amerykańskiej trasy artysty, a także hołd dla 50 lat kariery wielokrotnie nagradzanego muzyka. Wybór miejsca jest nieprzypadkowy. To właśnie na Dodger Stadium w Los Angeles w 1975 roku, Elton John osiągnął swój największy artystyczny sukces. Ten koncert zapisał się w annałach historii jako moment, który ugruntował pozycję Brytyjczyka jako globalnej megagwiazdy. Teraz Elton John zagra specjalny koncert dla 50 tys. widzów na stadionie oraz milionów odbiorców na całym świecie, zapowiadając, że będzie to niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju i wypełnione licznymi niespodziankami wydarzenie.

Elton John o koncercie Disneya

Wraz z ogłoszeniem terminu koncertu, Elton John podzielił się też z fanami krótką wiadomością.

„Ta noc będzie dla mnie wyjątkowo szczególna, nie tylko dzięki tysiącom fanom na Dodger Stadium, ale także tym, oglądającym koncert w domu. Jestem niezwykle podekscytowany mogąc świętować tak ważny moment z ludźmi na całym świecie. Mam nadzieję, że wszyscy poczują siłę i radość występu na tak ikonicznej scenie jak Dodger’s. Tak jak poczułem to ja prawie 50 lat temu”

Wydarzenie odbędzie się już w nocy z niedzieli na poniedziałek 20/21 listopada. O 20 czasu amerykańskiego, czyli o 4 rano czasu polskiego.

Disney szykuje dokument o Eltonie Johnie

Jak czytamy w informacji prasowej, przytoczonej przez portal WDWInfo, specjalny koncert będzie rodzajem preludium do premiery długo oczekiwanego filmu dokumentalnego o życiu i karierze Eltona Johna. Premiera dokumentu “Goodbye Yellow Brick Road: The Final Elton John Performances and the Years That Made His Legend” w teżyserii R.J Cutlera zapowiedziana jest na 2023 rok. Wielkim prawdopodobieństwem jest, że film zadebiutuje najpierw na festiwalu filmowym w Cannes, a potem przez kolejne festiwale, trafi do kin i wreszcie na Disney+.

Film zapowiedziany jest jako przekrojowy portret aż pięćdziesięciu lat kariery artysty, a w filmie pojawią się niepublikowane dotąd materiały archiwalne, wywiady i fragmenty występów. Z informacji Disneya wynika, że film skupi się przede wszystkim na burzliwym okresie 1970-1975, w którym Elton John wydał 10 albumów, z których 7 zawojowało zestawienie amerykańskiego Billboardu.

loader

Elton John i Britney Spears

Warto wspomnieć, że Elton John wciąż tworzy nową muzykę. Głośnym echem kilka tygodni temu odbiła się premiera utworu „Hold Me Closer”, zaśpiewanego z Britney Spears, będącym nową wersją hitu „Tiny Dancer” z 1971 roku.

Czytaj także: Hollywoodzkie gwiazdy w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego. O czym opowie produkcja?

RadioZET.pl/WDWInfo/infomacja prasowa Disney+

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET