Zamknij

Edyta Górniak ocenia szanse Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022: "Mam bardzo dobre przeczucia"

03.03.2022 12:19
Edyta Górniak Krystian Ochman
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News, mat. prasowe / Wanessa Kaczmarek

Krystian Ochman jest jednym z faworytów Eurowizji 2022. Na temat jego utworu i szans na zwycięstwo wypowiedziała się Edyta Górniak, która wciąż może pochwalić się najlepszym wynikiem w konkursie wśród reprezentantów Polski. Co Edyta Górniak sądzi o piosence "River" Ochmana?

Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2022. Jego piosenka "River" robi furorę wśród zagranicznych słuchaczy i jest wymieniana w gronie najlepszych utworów tegorocznego konkursu.

Jedną z osób, które postanowiły wypowiedzieć się na temat szans Ochmana, jest Edyta Górniak, zdobywczyni najlepszego miejsca Polski na Eurowizji – w 1994 roku znalazła się z utworem "To nie ja" na 2. miejscu, przegrywając jedynie z Irlandią. Co Edyta Górniak sądzi o "River"?

Edyta Górniak ocenia szanse Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Edyta Górniak w rozmowie z Jastrząb Post skomentowała udział Krystiana Ochmana w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie. Piosenkarka jest zachwycona piosenką "River" i wróży naszemu reprezentantowi wysokie miejsce.

Mam bardzo dobre przeczucia. Jest to bardzo dobry utwór, pięknie zaśpiewany – zresztą Krystian ma znakomity głos i jest też bardzo uroczym człowiekiem. Pracowałam z nim, spotykaliśmy się wielokrotnie w czasie programu „The Voice of Poland”, i to jest taka naturalna klasa, kultura osobista, przepiękny głos, pracowitość i piękny utwór, więc będzie fajnie – powiedziała w wywiadzie.

Wokalistka przekazała także kilka rad dla Krystiana Ochmana: "Jak najmniejsze rozproszenie. Nic więcej. To są wielkie wydarzenia, takie produkcje mają ogromną ilość chaosu. Po drodze jest wiele elementów, które mogą rozproszyć to skupienie, które jest potrzebne dla sztuki. Więc tylko tyle, żeby się skupił".

Zdaniem Górniak ważne jest także zdrowie. Piosenkarka zwraca uwagę, że artysta musi zadbać o dobrą formę przed konkursem. Nawiązała do swoich problemów w trakcie Eurowizji 1994.

Ważne, żeby miał też zdrowe gardło. Chociaż ja wyśpiewałam drugie miejsce chorym gardłem. Cuda się zdarzają. Ale myślę, że tylko koncentracja i będzie super – stwierdziła.

Krystian Ochman na Eurowizji 2022. Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie. W 66. edycji konkursu weźmie udział 40 państw.

Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2022 zaplanowanym na 12 maja. Polska jest obecnie wymieniana w gronie faworytów do zwycięstwa.

Rozlicz PIT i przekaż jeden procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/jastrzabpost.pl