Zamknij

Dzieci z Ukrainy nagrały przejmujące wideo. Apelują na nim do państw NATO

Joanna Chojnacka
10.03.2022 11:54

Młodzi uczestnicy festiwalu muzycznego dla dzieci Black Sea Game apelują do państw NATO. Śpiewają hymn Ukrainy i błagają o pomoc.

Dzieci z Ukrainy apelują do NATO
fot. kamenskux/Instagram

Od dwóch tygodni trwa wojna w Ukrainie. W środę 9 marca Rosjanie zbombardowali szpital w Mariupolu. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że od początku wojny rosyjskie wojska straciły aż 12 tysięcy żołnierzy.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Polska przoduje w pomocy niesionej sąsiadom. Schronienie w naszym kraju otrzymało już przeszło milion uchodźców z Ukrainy. Jak podaje polska Straż Graniczna, liczba osób przybywających do kraju z Ukrainy zaczęła się powoli zmniejszać.

Dzieci z Ukrainy nagrały przejmujące wideo. Apelują na nim do państw NATO 

Aktualnie Ukraińcy apelują do państw NATO o zamknięcie przestrzeni powietrznej, aby utrudnić Rosji ataki. O takiej konieczności mówią ukraińscy sportowcy, artyści, influencerzy oraz politycy. Do tego grona dołączyły właśnie dzieci.

Chodzi o uczestników festiwalu muzycznego dla dzieci Black Sea Game. Młodzi wokaliści stworzyli wideo, na którym trzymają w rękach kartki z apelem do państw NATO oraz śpiewają hymn Ukrainy.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Wzruszające nagranie opublikowała Nastia Kamenskykh, znana jako NK - ukraińska piosenkarka pop i R&B oraz prezenterka telewizyjna. Nastia napisała na Instagramie:

To utalentowane, kreatywne dzieci z naszego demokratycznego, niepodległego kraju. To nasza przyszłość. Dziś śpiewają ten hymn i błagają o jedno - o spokojne, czyste niebo nad ich głowami. Posłuchajcie ich, proszę! Pomóżcie uratować im życie. Zamknijcie niebo nad Ukrainą.

Na kartkach dzieci śpiewających ukraiński hymn możemy przeczytać ściskające za gardło słowa takie jak: "Chcę żyć" czy "Uratujcie moje życie".