Zamknij

Don Wilson nie żyje. Gitarzysta The Ventures miał 88 lat: "Zainspirował niezliczoną liczbę muzyków"

24.01.2022 12:11
Don Wilson
fot. Youtube screen / TheVenturesMovie

Don Wilson nie żyje. Współzałożyciel i gitarzysta zespołu The Ventures zmarł w wieku 88 lat. "Był wyjątkowym talentem, który zainspirował niezliczoną liczbę muzyków" - napisali koledzy z grupy.

Don Wilson nie żyje. Współzałożyciel i gitarzysta amerykańskiego zespołu The Ventures zmarł w sobotę, 22 stycznia w wieku 88 lat. Jego grupa zasłynęła przede wszystkim z popularyzacji gitary elektrycznej w muzyce.

Don Wilson nie żyje. Gitarzysta The Ventures miał 88 lat

Jak poinformował syn, Don Wilson zmarł z przyczyn naturalnych w Tacoma w stanie Waszyngton.

Wybitnego muzyka pożegnał jego zespół. Członkowie The Ventures opublikowali pożegnalny wpis w mediach społecznościowych.

 Don był inspiracją i mentorem. Był wyjątkowym talentem, który zainspirował niezliczoną liczbę muzyków takich jak my. Straciliśmy dobrego przyjaciela, muzycznego kolegę, światowej klasy wykonawcę i ukochanego kolegę z zespołu. Don Wilson zszedł ze sceny. Zawsze będziemy za nim tęsknić – napisała grupa.

Założony przez Dona Wilsona zespół The Ventures zapisał się na stałe w historii muzyki. Grupa grająca instrumentalnego rocka zasłynęła przede wszystkim z popularyzacji gitary elektrycznej w muzyce. Ich twórczość inspirowała m.in. The Beatles, Beach Boys czy KISS. Formacja sprzedała ponad 100 milionów wydawnictw, co czyni ją jednym z najlepiej sprzedających się zespołów instrumentalnych w dziejach.

W 2008 roku za swoje zasługi dla muzyki The Ventures zostali wprowadzeni do słynnej galerii sław Rock and Roll Hall of Fame.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News

RadioZET.pl/nme.com