Zamknij

TVP wyśle disco polo na Eurowizję? "Taaaak. To już postanowione"

14.10.2022 16:25

Eurowizja 2023 jest gotowa na reprezentanta Polski? Gwiazdor disco polo zgłosił się do preselekcji i ma szansę pojawić się w konkursie. 

Kalush Orchestra
fot. TVP VOD/Screen

Eurowizja 2023 decyzją Europejskiej Unii Nadawców nie odbędzie się w Ukrainie, mimo że kraj wygrał poprzednią edycję rywalizacji. Protesty i prośby kraju nie pomogły. EBU oznajmiła, że ze względu na bezpieczeństwo uczestników konkursu odbędzie się on w Wielkiej Brytanii. Oficjalnym organizatorem Eurowizji 2023 został Liverpool.

Eurowizja 2023. Gwiazdor disco polo zgłosił się do preselekcji

67. Konkurs Piosenki Eurowizji został zaplanowany na 9, 11 i 13 maja 2023 roku. Wówczas reprezentanci krajów wystąpią w Liverpool Arenie i powalczą o zwycięstwo. Jednak póki co, 33 państwa zainteresowane konkursem muszą wybrać swoich kandydatów.

Przed wyborem stoi także Polska. Reprezentant naszego kraju zostanie wyłoniony poprzez preselekcje organizowane przez TVP już 26 lutego 2023. Aktualnie artyści zgłaszają swoją chęć udziału w przedsięwzięciu.

Skolim chce jechać na Eurowizję 2023

Jak podaje Interia, wśród wokalistów, którzy wyrazili zainteresowanie konkursem, jest Marie, Maja Hyży, Natasza Urbańska, Iwona Węgrowska i Kuba Szmajkowski. Do wspomnianego grona dołączył właśnie aktor i gwiazdor disco polo.

Mowa tutaj o Konradzie Skolimowskim znanym jako Skolim. - Taaaak. To już postanowione i zgłaszamy się z #KissMeBaby. Z Wami to na koniec świata moi FANI - ogłosił wokalista i aktor.

Chociaż regulamin Eurowizji zaznacza, że kompozycja zgłaszana do konkursu musi być premierowa, to utwór może zostać opublikowany po 1 września każdego kolejnego roku. "Kiss Me Baby" to piosenka, która trafiła do sieci w połowie miesiąca, więc nie łamie zasad regulaminu konkursu.

loader

RadioZET.pl/Interia