Zamknij

Dawid Podsiadło zapowiedział nową płytę. Kiedy premiera?

17.11.2021 09:24

Dawid Podsiadło wyda wkrótce kolejny album. Takiej płyty w karierze znanego wokalisty jeszcze nie było. Sprawdź szczegóły wydawnictwa!

Dawid Podsiadło
fot. mat. prasowe/ Sony Music Polska

Dawid Podsiadło po latach intensywnej kariery nadal potrafi zaskoczyć swoich fanów. Ostatnio słuchacze muzyka szeroko komentowali jego wizerunkową metamorfozę, dzisiaj mogą cieszyć się z zapowiedzi kolejnego niespodziewanego wydawnictwa piosenkarza.

Dawid Podsiadło zapowiedział nową płytę. Kiedy premiera?

Artysta po raz pierwszy w historii opublikuje album live. Będzie on zapisem wyjątkowej trasy "Leśna Muzyka", którą promowały single “Matylda”, “Najnowszy klip”, “Trójkąty i kwadraty” i “Małomiasteczkowy”, nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach.

Dawid Podsiadło zapowiedział premierę krążka na 3 grudnia 2021 roku. Ostatnie wydawnictwo artysty ukazało się w 2019 roku. Był to minialbum zatytułowany "EP (na żywo, akustycznie)". W międzyczasie wokalista pojawił się między innymi na płycie Darii Zawiałow "Wojny i noce" w utworze "Za krótki sen" oraz zagrał z wokalistką i Vito Bambino w Męskim Graniu, z którym wydał singiel "I Ciebie też, bardzo".

Zobacz także

Materiału z "Leśnej Muzyki" nie brakuje. Bilety na koncerty zostały wyprzedane w kilka minut, a występy były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku, zakończyła się dopiero rok później. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana “leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

Przygotowując tę trasę koncertową, mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza „Leśna Muzyka” będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego - mówi Dawid Podsiadło.

Premiera płyty zaplanowana jest na 3 grudnia, a fani, którzy brali udział w koncertach, mogą zamówić wyjątkową, limitowaną edycję z dodatkowymi utworami. Szczegóły zamówienia wersji limitowanej posiadacze biletów mogą znaleźć na skrzynkach mailowych w wiadomości od serwisu eBilet.

W sprzedaży pojawią się także limitowane, numerowane winyle z zapisem materiału.

Dawid Podsiadło - Leśna Muzyka. Tracklista:

 1. Intro/Bela - Live
 2. Matylda - Live
 3. No - Live
 4. Forest - Live
 5. W Dobrą Stronę - Live
 6. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski - Live
 7. Małomiasteczkowy - Live
 8. Trofea - Live
 9. Pastempomat - Live
 10. No Part II/LIS - Live
 11. Nie Kłami - Live
 12. Nieznajomy - Live
loader

Zobacz też: 12 znanych artystów, którzy stali się popularni dzięki YouTube