Zamknij

Dawid Podsiadło z kilkunastominutowym utworem w szczytnym celu. Płyta artysty jeszcze w tym roku?

31.01.2022 16:26

Dawid Podsiadło skomponował kilkunastominutowy utwór, którego można posłuchać w sieci. Z podcastu współprowadzonego przez artystę możemy się domyślać, że muzyk wyda nowy album jeszcze w tym roku.

Dawid Podsiadło
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Dawid Podsiadło już od niemal roku sprawdza się w nowej roli współprowadzącego podcast PKP. W programie muzyk wspólnie z Radosławem Kotarskim w luźny sposób omawiają wybrane przez siebie tematy. W każdym odcinku pojawiają się stałe segmenty - "Głęboko płytka" oraz "Księgielnia". W ramach pierwszego z nich Dawid Podsiadło prezentuje własne interpretacje swoich ulubionych utworów, drugi polega na czytaniu przez Radka Kotarskiego fragmentów książek, które potem słuchacze mogą nabyć za pośrednictwem wydawnictwa Alternberg. Wokalista zaskoczył swoich fanów, kiedy w ramach cyklu zaprezentował własny, niepublikowany wcześniej utwór.

Dawid Podsiadło nagrał kilkunastominutowy utwór inspirowany dramatem "Romeo i Julia"

PKP to program, w którym możemy dużo lepiej poznać samych prowadzących, ale też ich plany zawodowe. Dawid Podsiadło jakiś czas temu przyznał, że pracuje nad nową płytą. W zasadzie stwierdził nawet, iż materiał ma już tytuł i jest prawie ukończony.

Niedawno na YouTubie pojawił się ostatni odcinek drugiego sezonu "Podsiadło Kotarski Podcast", w którym prowadzący zmienili nieco formułę programu. Obaj podcasterzy podjęli się trudnego zadania i stworzyli dzieła traktujące o wylosowanym w pierwszym odcinku serii temacie. Padło na "Częściowo udane samobójstwo". Radek Kotarski miał za zadanie napisać opowiadanie, a Dawid stworzyć piosenkę.

Dawid Podsiadło stworzył nowy. Dochód ze sprzedaży trafi na szczytny cel

Podsiadło podszedł do tematu ambitnie. Artysta zainspirowany dramatem "Romeo i Julia" stworzył kilkunastominutową kompozycję przypominającą konstrukcją mini musical. Wokalista podzielił piosenkę na akty, zmieniał styl poszczególnych zwrotek oraz ich narratorów. Jak to w dramatach bywa, również u Podsiadły pojawił się chór.

Po wspólnym wysłuchaniu kawałka, Kotarski zapewnił słuchaczy, że w tym roku nic lepszego nie usłyszą. Jednak bardzo szybko wycofał się ze swojego stwierdzenia, wywołując rozbawienie u Podsiadły. Twórca kanału Polimaty wspominał już na antenie, że miał okazję przedpremierowo wysłuchać albumu przyjaciela, najprawdopodobniej to właśnie nową płytę Dawida miał na myśli.

Zarówno utwór Podsiadły jak i opowiadanie Kotarskiego trafiło na stronę alt.pl w formie cegiełki. Twórcy postanowili udostępnić swoim fanom możliwość zakupu swoich dzieł i przekazaniu całego dochodu ze sprzedaży na szczytny cel.

Jak czytamy na stronie:

100% swojego wynagrodzenia Autorzy przekazują na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która od lat prowadzi 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

W elektronicznej paczuszce znajdziesz:

  • opowiadanie Radka Kotarskiego w formie e-booka (PDF/ePub/mobi),
  • opowiadanie Radka Kotarskiego w formie audiobooka (w genialnej interpretacji Mariusza Bonaszewskiego oraz z równie genialną muzyką Wojciecha Frycza),
  • polifoniczne doświadczenie/elegię/utwór, który skomponował i zaśpiewał Dawid Podsiadło.

Koszt zakupu cegiełki to 50 zł.

loader