Zamknij

Dawid Podsiadło o nowej płycie: "Kończymy, wymyśliłem już tytuł"

06.12.2021 15:30

Dawid Podsiadło w ostatnim odcinku podcastu "Podsiadło Kotarski Podcast" zdradził, że kończy prace nad nowym albumem. Wyznał też, że materiał doczekał się już tytułu.

Dawid Podsiadło
fot. Aneta Kwiatkowska/EAST NEWS

Dawid Podsiadło powrócił z nowym wydawnictwem 3 grudnia 2021 roku. Wówczas ukazała się pierwsza w historii kariery wokalisty płyta live. Jest to zapis trasy "Leśna Muzyka", która została przerwana ze względu na pandemię koronawirusa. Ostatecznie Dawid Podsiadło odwiedził w ramach tournée 16 miast i zagrał 57 koncertów.

Dawid Podsiadło o nowej płycie: kończymy, wymyśliłem już nawet tytuł

Poza działalnością muzyczną, Podsiadło został także współautorem podcastu. Wraz z Radosławem Kotarskim - twórcą popularnego kanału Polimaty, prowadzi program "Podsiadło Kotarski Podcast" - w skrócie "PKP". Rozmówcy rozpoczęli już emisję drugiego sezonu formatu. Rozmawiają przed kamerami o swoich ulubionych grach, książkach, żartują, a także zdradzają szczegóły z życia prywatnego.

Zobacz także

W ostatnim odcinku podcastu tematem przewodnim prowadzących była próba odpowiedzi na pytanie, co robiliby, gdyby nie zajmowali tym, czym zajmują obecnie. Jednym ze stałych elementów programu jest segment "Głęboko płytka", w którym Podsiadło prezentuje inspirujące go utwory we własnym wykonaniu.

Nowa płyta Dawida Podsiadło już wkrótce

Dzięki formatowi fani Podsiadły mogli usłyszeć interpretację utworu "I Ain't The One" grupy Spoon w wykonaniu ulubionego wokalisty. Dawid podkreślił, że bardzo ceni zespół i polecił słuchaczom zapoznanie się z jego twórczością. Jednocześnie przyznał, że muzyka formacji towarzyszy mu w tworzeniu własnych numerów.

W trasie promującej moją drugą płytę poznałem Spoon, dzięki mojemu kierownikowi muzycznemu, Danielowi. (...) Teraz jak pracujemy nad nową płytą, to czasami sobie słucham.

Mówiąc o pracy nad nowym wydawnictwem, Dawid znacząco spojrzał w kamerę. Informacja nie umknęła również współprowadzącemu program, Radkowi Kotarskiemu, który dopytał o płytę. Podsiadło potwierdził, że jego nowy album studyjny jest już prawie gotowy.

Muzyk wyznał, że wymyślił już nawet tytuł swojego czwartego albumu studyjnego, jednak nie zdradził, jak brzmi.

loader