Zamknij

Dawid Podsiadło uderza w hipokrytów w nowym singlu "Post". Tak mocnego tekstu jeszcze nie miał

24.06.2022 08:43

Dawid Podsiadło zaprezentował nowy singiel „Post”, pierwszą zapowiedź zupełnie nowej płyty, która ukaże się jesienią. W piosence artysta rozprawia się w mocnych słowach m.in. z hipokryzją, wścibskością czy ksenofobią. „Nie będzie żaden Niemiec czy inny cudzoziemiec co dzień spluwał mi w twarz” – brzmi fragment „Postu” Podsiadło.

Dawid Podsiadło Post
fot. mat. prasowe

Dawid Podsiadło powrócił po kilku latach przerwy z solowym materiałem. Wokalista zaprezentował zupełnie nowy singiel „Post”, który zapowiada jego kolejny album. Płyta ukaże się już jesienią, a promować będzie ją jesienna trasa koncertowa „POSTprodukcja Tour” z koncertami w ośmiu polskich miastach.

Dawid Podsiadło i nowy singiel „Post”. Ostro komentuje otaczającą nas rzeczywistość

Tak mocnego i bezpośredniego tekstu piosenki jeszcze Dawid Podsiadło nie miał. W swoim najnowszym singlu „Post” wokalista pozwolił sobie na ostry komentarz do otaczającej nas rzeczywistości.

Piosenkarz otwarcie krytykuje coraz gorsze zachowania ludzi w internecie, które są pełne hejtu i nienawiści. Podsiadło w nowym singlu „Post” zwraca uwagę m.in. na hipokryzję, wścibskość, ksenofobię, brak tolerancji czy powielanie stereotypów o roli kobiety w społeczeństwie.

„Nie będzie żaden Niemiec czy inny cudzoziemiec co dzień spluwał mi w twarz”, „I zemszczę się, pomszczę, niesprawiedliwe, to idiota”, „Zabierz te Pottery, te tęczowe rowery, weź mi to wszystko spal”, „Kobieto weź nie pyskuj, na moim świecie dysku, masz mi rodzić i prać” – to tylko kilka mocnych fragmentów z utworu.

Dawid Podsiadło wraz z premierą piosenki opublikował krótki wpis w social mediach, w którym odniósł się do słów singla „Post”.

Nie jestem nawet strażnikiem Teksasu więc tym bardziej średni ze mnie strażnik moralności. Natomiast wiem, że przez całe życie jedna cecha mnie nadzwyczajnie wkurza zarówno u mnie jak i u innych. To hipokryzja. Z tą, którą mam w sobie, walczę na co dzień. I, jak to zwykle w walce bywa, raz wygrywam, raz przegrywam. Natomiast o tej, do której nie dosięgam - piszę piosenki. Często wydaje się nam, że nasz punkt widzenia to jedyny słuszny punkt. Tworząc POST chciałem przypomnieć starą jak świat maksymę, że jeśli chcemy zmieniać świat na lepsze, to warto najpierw popracować nad sobą – napisał artysta.

Dawid Podsiadło i trasa koncertowa "POSTprodukcja Tour"

Trasa koncertowa Dawida Podsiadły „POSTprodukcja Tour” odbędzie się jesienią tego roku w ośmiu polskich miastach. Pierwszy koncert zaplanowano na 30 października w Szczecinie.

Kiedy i gdzie wystąpi Dawid Podsiadło?

 • 30 października 2022 - Szczecin, Netto Arena
 • 5 listopada 2022 - Gdańsk/Sopot, Ergo Arena
 • 7 listopada 2022 - Wrocław, Hala Stulecia
 • 10 listopada 2022 - Kraków, Tauron Arena
 • 12 listopada 2022 - Katowice, MCK
 • 24 listopada 2022 - Łódź, Atlas Arena
 • 30 listopada 2022 - Poznań, Międzynarodowe targi Poznańskie
 • 1 grudnia 2022 - Poznań, Międzynarodowe targi Poznańskie
 • 6 grudnia 2022 - Warszawa, COS Torwar
 • 7 grudnia 2022 - Warszawa, COS Torwar
 • 8 grudnia 2022 - Warszawa, COS Torwar

Trwa sprzedaż biletów na koncerty Dawida Podsiadły w ramach trasy koncertowej „Post Produkcja Tour”. 24 czerwca o godz. 12:00 do sprzedaży na stronie ebilet.pl trafi druga pula wejściówek.

loader