Zamknij

Dawid Podsiadło doczekał się oficjalnych przeprosin po 3 latach. Za co?

14.10.2021 13:25

Dawid Podsiadło otrzymał oficjalne przeprosiny za wykorzystanie jego utworu bez wiedzy i wcześniejszej zgody. Po trzech latach od wydarzenia "Wolność we Krwi" firma Rochstar wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Dawid Podsiadło
fot. TRICOLORS/East News

Dawid Podsiadło ma na swoim koncie wiele przebojów. Jednym z nich jest utwór "Nieznajomy", który promował jego debiutancki album "Comfort and Happiness" z 2013 roku.

Wspomniana piosenka została użyta podczas widowiska "Wolność we Krwi" w Warszawie w 2018 roku. Okazało się, że zrobiono to bezprawnie. Teraz Dawid Podsiadło doczekał się przeprosin w tej sprawie.

Zobacz także: Dawid Podsiadło zmienił fryzurę. Szokująca metamorfoza wokalisty [FOTO]

Dawid Podsiadło doczekał się przeprosin po 3 latach. Za co?

Widowisko "Wolność we krwi" zostało zorganizowane 15 sierpnia 2018 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spektaklu wystąpiło wielu znanych polskich aktorów, m.in. Radosław Pazura, Dominika Ostałowska, Mateusz Banasiuk, Joanna Moro czy Wiktoria Gąsiewska.

Zobacz także: Dawid Podsiadło w 2009 roku. Tak zaczynał swoją wielką karierę [WIDEO]

W trakcie wydarzenia wykonano m.in. piosenkę "Nieznajomy". Okazało się jednak, że Dawid Podsiadło nie wyraził na to wcześniej zgody. W środę, 13 października firma Rochstar wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie i przeprosiła artystę za całą sytuację sprzed trzech lat.

Rochstar S.A został wprowadzony w błąd przez organizację zbiorowego zarządzania w związku z czym doszło do sytuacji, w której utwór pt. „Nieznajomy” został wykonany bez zgody Pana Dawida Podsiadło, który jest współautorem i współkompozytorem utworu. W momencie, gdy Rochstar S.A. otrzymał informację o braku zgody było już za późno, by wycofać utwór „Nieznajomy” ze scenariusza widowiska – brzmi komunikat producenta widowiska.

Firma potwierdziła również, że rozliczyła się z twórcami piosenki za jej użycie w trakcie spektaklu.