Zamknij

Dawid Kwiatkowski zrezygnował z katolicyzmu. Zdradził powody swojej decyzji

27.08.2021 14:01

Dawid Kwiatkowski nie jest wyznawcą religii katolickiej. Wokalista zdradził, dlaczego podjął decyzję o zmianie wiary i czy jest z niej zadowolony.

Dawid Kwiatkowski
fot. Mateusz Jagielski/East News

Dawid Kwiatkowski to polski piosenkarz, który rozpoczął swoją karierę w grupie Two of Us. Ma już na koncie aż sześć solowych albumów, a także Bursztynowego Słowika, Telekamerę czy Europejską Nagrodę Muzyczną MTV. Artysta od 2018 roku pełni rolę trenera w popularnym talent show "The Voice Kids".

Dawid Kwiatkowski zmienił wyznanie. Zdradził powody swojej decyzji

Piosenkarz od dziecka był katolikiem, jednak szybko zmienił wyznanie. Już w wieku 15 lat porzucił Kościół katolicki na rzecz wyznania protestanckiego. Jak opowiada Dawid w wywiadach, podjął decyzję pod wpływem kolegów, jednak wkrótce zrozumiał, że nowa droga znacznie bardziej mu odpowiada.

Jak opowiedział Kwiatkowski w rozmowie z portalem plotek.pl, nie odpowiadała mu zasada spowiedzi. Artysta nie rozumiał potrzeby posiadania pośrednika w rozmowach między sobą a Bogiem.

Nie rozumiem, dlaczego mam się spowiadać przez pośrednika. Ja sobie rozmawiam z Bogiem sam, kiedy leżę sobie w łóżku. Takie niuanse mi nie pasowały.

Artysta podkreślił, że w wyznaniu, które obecnie reprezentuje, wierni nie spowiadają się księdzu. Każdy rozlicza się ze swoich grzechów przed Bogiem w dowolnym momencie i w jaki sposób chce.

Wokalista jednocześnie zaznaczył, że nie namawia nikogo do zmiany religii, chociaż sam jest zadowolony ze swojego wyboru. Artysta jedynie zachęca każdego, aby sprawdził na własnej skórze, jak wygląda nabożeństwo protestanckie.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/Plotek.pl