Zamknij

Dawid Kwiatkowski opublikował klip do najbardziej osobistego utworu. W realizacji pomogli fani

11.02.2022 10:59

Dawid Kwiatkowski opublikował klip do utworu "Idziesz ze mną". Artysta zrealizował teledysk razem ze swoimi przyjaciółmi oraz wiernymi fanami.

Dawid Kwiatkowski
fot. mat. prasowe/Warner Music Poland

Dawid Kwiatkowski niedawno spędził dzień w Radiu ZET. Spotkał się z fanami i odpowiedział na ich pytania. Teraz wydał swój najnowszy singiel, który artysta nazywa swoim najbardziej osobistym utworem z płyty "Dawid Kwiatkowski".

Dawid Kwiatkowski z wyjątkowym klipem "Idziesz ze mną"

Klip do "Idziesz ze mną" powstał przy udziale fanów Kwiatkowskiego. Klip jest wyjątkowym obrazem, który pokazuje miłość w każdym jej obliczu i kolorycie.

Jak czytamy w zapowiedzi teledysku, Dawid był poruszony odpowiedzią tak wielu osób na swój apel. Fani przesłali muzykowi nagrania swoich intymnychi pełnych czułości momentów. Wśród wzruszających filmów znajdziemy te udostępnione przez słuchaczy, ale również przez przyjaciół i znajomych artysty: Kasię Borkowską i Krzysztofa Jankowskiego „Jankesa” z synem, Joannę Przetakiewicz z Rinke Rooyensem, Joannę Koroniewską z Maciejem Dowborem, Julię Sobczyńska z Judytą Mliczek, Wojtka Sawickiego z Agatą Tomaszewską, Lenę Olszewskąz córeczką.

Fani pokazują różne oblicza miłości w nowym klipie Dawida Kwiatkowskiego

Jak mówi o utworze Dawid:

Miłość wokół nas ma wiele barw i oblicz, dlatego do teledysku zaprosiłem dosłownie każdego, kto chciał w nim wystąpić, bo sam nie dałbym rady tych wszystkich barw przedstawić. Z miłością bywa też różnie, czasami wręcz bardzo ciężko jest dotrzymać jej kroku, co mam nadzieję uda mi się przedstawić w teledysku, ale mocno wierzę, że bez deszczu nic nie urośnie, a dzięki niemu rodzą się przepiękne rzeczy.

To oczywiście nieprzypadkowe, że singiel i klip do "Idziesz ze mną” ukazują się na kilka chwil przed Walentynkami. Dawid dodaje:

Chciałbym rozpocząć tym singlem pewnego rodzaju celebrację uczucia wszystkim znanego, ale coraz częściej odkładanego na drugi plan. Indywidualizm jest bardzo trendy i w sumie najlepiej, jak ze wszystkim poradzimy sobie sami. No i po co? Musimy nauczyć się korzystać z miłości, bo moim zdaniem to jedyne uczucie, na którym możemy polegać, ale ono również musi polegać na nas.

Dawid Kwiatkowski w "Uważam ZET"

Artysta był gościem programy "Uważam ZET" w RadiuZET, gdzie zaprezentował nową piosenkę. Muzyk podkreślił, że ceni sobie indywidualizm, jednak przypomina, że warto mieć w życiu oparcie i tworzyć głębokie relacje.

Piosenka jest o miłości. Przesłanie jest jedno. Wydaje mi się, że obecnie jest taka moda na indywidualizm, że sobie damy ze wszystkim radę sami, że jesteśmy samowystarczalni. Okej, rozumiem to i szanuję. Tak jest. Fajnie sobie samemu radzić, ale skoro życie daje nam szansę, żeby iść przez te wszystkie przeszkody i przez piękne chwile z kimś, obok kogoś, to dlaczego taką szansę odrzucać? Kiedy pojawia się szansa na prawdziwą, barwną i szaleńczą miłość, to bierzmy ją. Nie starajmy się udowodnić światu, że sami sobie damy radę i nie potrzebujemy nikogo.

Dawid Kwiatkowski przyznał też, że wydoroślał przez ostatnie miesiące.

Spotykam się coraz częściej z opiniami, że moja muzyka jest inna, że ja się zmieniłem. Być może w pewnym momencie w moim życiu pojawił się taki przełącznik i zapaliło się takie światełko: "Dawid już czas stać się dorosłym.

"Idziesz ze mną” to czwarty singiel z albumu "Dawid Kwiatkowski”, który ukazał się w październiku zeszłego roku, stając się szybko Złotą Płytą. Utwór "Nieważne” z mocnym i wyrazistym klipem oraz "Bez Ciebie” i "Proste”, szturmem podbiły radiowe listy przebojów. Singiel "Bez Ciebie” zdobył status platynowego i z tym utworem Dawid Kwiatkowski zdobył Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie. "Proste” znalazło się na pierwszym miejscu najczęściej granych utworów w rozgłośniach radiowych i singiel osiągnął w tym roku status podwójnej platyny.

18 lutego rozpoczyna się trasa Dawid Kwiatkowski Tour. Artysta zagra 10 wyjątkowych koncertów, na których po raz pierwszy usłyszymy cały materiał z nowej płyty.

loader