Zamknij

Daria Zawiałow zdradziła, jak Dawid Podsiadło zareagował na tekst do utworu "Za krótki sen"

22.06.2021 12:51

Daria Zawiałow zaprosiła do duetu na swojej najnowszej płycie Dawida Podsiadłę. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedziała, w jaki sposób muzyk zareagował na tekst do utworu "Za krótki sen". 

Daria Zawiałow
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER/East News

Daria Zawiałow wydała niedawno swój trzeci album studyjny. Płyta "Wojny i noce" ukazała się 11 czerwca 2021 roku pod barwami wytwórni Sony Music. Materiał promowały single "Kaonashi", "Żółta taksówka", "Wojny i noce" oraz "Za krótki sen".

Daria Zawiałow o reakcji Podsiadły na tekst do utworu "Za krótki sen"

Ostatni z wymienionych utworów ukazał się w kwietniu 2021 roku. Artystka nagrała kompozycję razem z Dawidem Podsiadło, a singiel dotarł do 7. miejsca na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych.

Muzykę do utworu skomponowała Daria Zawiałow i Michał Kush. Wokalistka jest również autorką tekstu do kompozycji. Jak się jednak okazuje, nie takie były plany.

Jak Dawid Podsiadło zareagował na tekst utworu "Za krótki sen"?

W rozmowie z "Teraz Rockiem" Daria przyznała, że liczyła na to, że Dawid Podsiadło napisze swoją część tekstu sam, jednak artysta był zdania, że nie powinien nic dodawać do tego, co stworzyła już Zawiałow.

Dawid stwierdził, że niczego tam nie można dodać ani odjąć. Namawiałam go wręcz, żeby coś napisał, ale nie ukrywam, że miło mi się zrobiło, kiedy powiedział, że ten tekst jest piękny w swojej oryginalnej wersji!

Daria przyznała również, że "Za krótki sen" wyróżnia się zarówno z dyskografii jej własnej jak i Dawida, co jeszcze bardziej podkreśla jego wyjątkowość.

Dawid i tak wniósł ogrom do tego utworu – od początku słyszałam tam jego niesamowitą barwę i niepowtarzalną charyzmę. Fajnie, że zrobiliśmy coś innego, bo jesteśmy znani z tego, że gramy raczej mocno, śpiewamy mocno. „Za krótki sen” jest delikatnym utworem, którego nasi słuchacze chyba po nas nie oczekiwali.

loader

RadioZET.pl/terazmuzyka.pl