Zamknij

Daria Zawiałow w drodze do Japonii zabiera nas do Nowego Jorku. Opublikowała utwór "Żółta Taksówka"

17.05.2021 08:37

Daria Zawiałow na ostatniej prostej przed premierą albumu "Wojny i Noce" prezentuje nowy utwór. Wokalistka opublikowała singiel "Żółta Taksówka".

Okładka singla "Żółta taksówka"
fot. Sony Music Polska/materiały prasowe

Daria Zawiałow zabiera swoich fanów w muzyczną podróż do Stanów Zjednoczonych. Chociaż z Helsinek do Tokio, niespecjalnie po drodze przez Nowy Jork - muzyka nie zna granic. Kolejny utwór wokalistki, który zapowiada album "Wojny i Noce" to "Żółta Taksówka".

Daria Zawiałow z utworem "Żółta Taksówka"

Ostatni singiel Darii pt. "Za krótki sen” w duecie z Dawidem Podsiadło został wydany zaledwie miesiąc temu – przez ten czas zdążył się już wspiąć na szczyty radiowych list przebojów oraz zanotować miliony odsłuchań w serwisach streamingowych. Artystka jednak przed premierą swojej nowej płyty nieustannie serwuje kolejne niespodzianki fanom.

Jedną z nich jest trzeci numer zapowiadający nowy album - "Żółta Taksówka”, który został zainspirowany jej pobytem w Nowym Jorku.

Wokalistka opowiedziała o swojej trudnej miłości do Nowego Jorku, która zainspirowała ją do napisania wspomnianego utworu. Przyznała, że miasto nie od razu podbiło jej serce.

"Pamiętam tę chwilę gdy wysiadłam z żółtej taksówki pod hotelem na Manhattanie. Okropny zapach, słońce ukryte za budynkami, tłum ludzi. To nie była miłość od pierwszego wejrzenia - miłość przyszła później. Nowy Jork jest idyllicznym miejscem, który po prostu przerósł moje wszelkie wyobrażenia o jego wyjątkowości. Mój romans z tym miastem trwa, a tęsknotę za nim wyraziłam w swojej twórczości. ''Żółta Taksówka'' opowiada o mojej pierwszej nowojorskiej przygodzie - o emocjach, o uczuciach, o marzeniach." - wyjaśnia Daria.

Daria Zawiałow - Wojny i noce. Kiedy premiera?

Wokalistka ogłosiła kilka dni temu przedsprzedaż "Wojen i Nocy" na winylu. Wydawnictwo o tyle wyjątkowe, że wydane w formie Picture Disc z motywem Sakury – kwiatu wiśni. Motyw nieprzypadkowy, bo cały nowy projekt Darii czerpie garściami z japońskiej kultury. Premierę albumu zaplanowano na 11 czerwca.

loader