Zamknij

Daria Zawiałow z kolejnym teledyskiem z nowego albumu. Tym razem to klip w stylu anime

11.06.2021 09:57

Daria Zawiałow zaprezentowała klip do tytułowego utworu swojego najnowszego albumu. Premiera kompozycji "Wojny i Noce" już dziś na antenie RadiaZET po godzinie 21:00.

Daria Zawiałow
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER/East News

Daria Zawiałow zaprezentowała klip do tytułowego utworu z nadchodzącego albumu. "Wojny i Noce" to trzecia długogrająca płyta artystki, którą promował hit "Kaonashi", "Żółta taksówka" oraz "Za krótki sen" nagrany z Dawidem Podsiadło.

Daria Zawiałow z teledyskiem do utworu "Wojny i Noce"

Tak jak poprzedniczka płyty, "Helsinki”, również nowy materiał jest kolejnym rozdziałem flirtu twórców z francuską elektroniką. Na "Wojnach i Nocach” można usłyszeć syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale również odrobinę współczesności. W kompozycjach nie zabrakło także mocnych brzmień. Warstwa liryczna jest najbardziej osobistą w karierze Darii.

Ze wspomnianych Helsinek, Daria przy tworzeniu trzeciej płyty, uciekła myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. Szata graficzna albumu inspirowana jest japońską mangą i filmami anime. Co więcej, zarówno w warstwie lirycznej, jak i muzycznej także można odnaleźć inspiracje Japonią.

Daria Zawiałow z teledyskiem w stylu anime

Artystka opublikowała właśnie kolejny klip do utworu z albumu, który dziś (11 czerwca) ma swoją premierę. Teledysk do tytułowego utworu "Wojny i Noce" został stworzony w klimacie anime, co idealnie oddaje charakter płyty.

Daria Zawiałow o pracy nad klipem:

Kiedy w połowie 2020 roku spisałam koncepcje na animowaną szatę graficzną nowego albumu - wszyscy zaangażowani w pracę nad projektem byli przerażeni - nikt nie wierzył, że uda się nam zrealizować moje pomysły. Zwłaszcza jeśli chodzi o klip anime, który stanowczo przekraczał nasze możliwości na każdej możliwej płaszczyźnie.
loader