Zamknij

Daria Marcinkowska: kim jest autorka hitu "Paranoia" i uczestniczka preselekcji do Eurowizji 2022?

19.02.2022 16:57
Daria Marcinkowska Daria Marx
fot. Pawel Wodzynski/East News

Daria Marcinkowska to autorka przeboju "Paranoia". Piosenkarka wystąpi w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022 i będzie walczyć o reprezentowanie Polski we Włoszech. Kim jest Daria Marx? Poniżej szczegóły na temat wieku Darii Marcinkowskiej, wzrostu, piosenek, Instagrama, "The Voice of Poland" i jej dotychczasowej kariery.

Daria Marcinkowska - kim jest uczestniczka polskich preselekcji do Eurowizji 2022? Wiek, wzrost, piosenki, Instagram, "The Voice of Poland" i dotychczasowa kariera – sprawdzamy najważniejsze informacje o Darii Marx, która ma szansę zostać reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie.

Zobacz także: Eurowizja 2022: polskie preselekcje – KANDYDACI. Oni wystąpią w eliminacjach [UCZESTNICY]

Daria Marcinkowska: kim jest autorka przeboju "Paranoia"? Wiek, wzrost, piosenki, kariera Darii Marx

Daria Marcinkowska urodziła się 25 października 1995 roku w Mikołowie na Śląsku, ale pochodzi z Łazisk Górnych. Piosenkarka o pseudonimie Daria Marx ma obecnie 26 lat. Jak informuje Jastrząb Post, autorka przeboju "Paranoja" ma 165 cm wzrostu.

Zobacz także

Wokalistka śpiewa od najmłodszych lat – jako dziecko śpiewała w przykościelnej scholi. Kształciła się profesjonalnie w Wielkiej Brytanii. W wieku 18 lat Daria Marcinkowska wyjechała na studia do Londynu, gdzie uczyła się przez pięć lat w London College of Music.

Kilka lat temu Daria Marx podpisała kontrakt płytowy z niemiecką wytwórnią Pelican Songs. W 2020 roku pojawiła się gościnnie w utworze "Leave a Sign" Carsky’ego. Daria Marcinkowska ma na ten moment dwa solowe single – "Love Blind" i "Paranoia". Piosenki podbiły listy przebojów w Polsce i stały się wielkimi hitami.

Daria Marx: Instagram Darii Marcinkowskiej i The Voice of Poland

W 2019 roku Daria Marx wystąpiła w "The Voice of Poland". Uczestniczka 10. edycji zaśpiewała podczas Przesłuchania w Ciemno utwór "Lay Me Down" Sama Smitha. Ostatecznie piosenkarka dotarła do etapu Bitew.

Sukces hitów "Love Blind" i "Paranoia", a także m.in. występ na sylwestrze TVP w Zakopanem, sprawił, że Daria Marcinkowska cieszy się dużą popularnością w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie pod nazwą @itsdariamarx śledzi ponad 13 tysięcy osób.

Eurowizja 2022: Daria Marcinkowska w polskich preselekcjach

Daria Marcinkowska weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022, w których zaprezentuje piosenkę "Paranoia". O wyjazd do Włoch wokalistka będzie rywalizowała z dziewięcioma innymi uczestnikami. Eliminacje odbędą się 19 lutego i będą transmitowane na antenie TVP.

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana w dniach 10-14 maja w Turynie.

Eurowizja 2022: uczestnicy polskich preselekcji. Kto wystąpi?

Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS