Zamknij

Damiano David z Maneskin skomentował wyniki wyborów we Włoszech. Artysta nie kryje smutku

27.09.2022 11:58

Damiano David, wokalista grupy Maneskin skomentował wyniki wyborów parlamentarnych we Włoszech. Muzyk nie jest zadowolony z wygranej centroprawicy.

Damiano David
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Wybory we Włoszech zakończyły się zwycięstwem centroprawicy. Bracia Włosi otrzymali 43 procent w głosowaniu, centrolewica zajęła drugie notowanie - Partia Demokratyczna osiągnęła wynik 26 procent poparcia. Na czele nowego rządu ma stanąć pierwsza kobieta. Frekwencja w głosowaniu wyniosła 63,8 procent. To pierwszy raz w historii Republiki, kiedy wskaźnik wyniósł mniej niż 70 procent.

Prawica wygrywa wybory we Włoszech

Wybór Włochów budzi ogromne emocje szczególnie u tych, którzy są przeciwni rządom Braci Włochów i narodowo-konserwatywnej wizji świata.

Wśród takich osób jest Damiano David z Maneskin. Muzyk opublikował na swoim Instagramie okładkę gazety "la Repubblica", lewicowego dziennika, który poinformował o wynikach wyborów.

Damiano David z Maneskin komentuje wyniki wyborów we Włoszech

Artysta podpisał zdjęcie słowami:

Dziś nastał smutny dzień dla mojego kraju.

David jasno wyraził swoje niezadowolenie wynikami wyborów. Muzycy Maneskin od początku swojej działalności podkreślają swoją otwartość i tolerancję wobec mniejszości, dlatego raczej nie dziwi fakt, że Damiano martwi się o zmiany, które nadejdą w jego kraju pod rządami tradycyjnej prawicy.

loader