Zamknij

Dallas Frazier nie żyje. Legendarny muzyk country zmarł w wieku 82 lat

19.01.2022 09:58
Dallas Frazier
fot. Youtube screen / Country Road TV

Dallas Frazier nie żyje. Legendarny wokalista country, autor tekstów i twórca przebojów zmarł w wieku 82 lat. Jego utwory śpiewały największe gwiazdy muzyki, m.in. Elvis Presley, Diana Ross, Brenda Lee czy Jerry Lee Lewis.

Dallas Frazier nie żyje. Amerykański wokalista country, autor tekstów i twórca wielu przebojów zmarł 14 stycznia w wieku 82 lat. Artysta był uznawany za wybitnego tekściarza i jedną z legend muzyki country.

Dallas Frazier nie żyje. Legendarny muzyk country zmarł w wieku 82 lat

Przyczyną śmierci Dallasa Fraziera były komplikacje po przebytych dwóch udarach mózgu w 2021 roku. Wokalista zmarł w domu opieki w Gallatin w stanie Tennessee.

Dallas Frazier zapisał się w historii muzyki country. Swoją karierę rozpoczął w latach pięćdziesiątych. Szybko stał się nie tylko cenionym wokalistą, ale także wybitnym autorem tekstów. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy.

Zobacz także: Znany raper zamordowany. 28-latek został zastrzelony podczas jazdy samochodem

Do jego najsłynniejszych utworów należą "Elvira", "Everybody Oughta Sing a Song" czy "Just a Little Bit of You".

Frazier był autorem przebojów dla innych artystów, m.in. "Fourteen Carat Mind" Gene Watson, "Alley Oop" The Hollywood Argyles, "There Goes My Everything" Jacka Greene’a czy "All I Have to Offer You (Is Me)" Charleya Pride’a. Jego piosenki śpiewali także m.in. Elvis Presley, Diana Ross, Brenda Lee, Engelbert Humperdinck czy Jerry Lee Lewis.

Za swoje zasługi dla muzyki Dallas Frazier został wprowadzony do galerii sław The Country Music Hall of Fame.

John Lennon Selena Andrzej Zaucha
10 Zobacz galerię
fot. AFP/East News, Polaris/East News, Youtube screen (Andrzej Zaucha)

RadioZET.pl/nypost.com