Zamknij

Coldplay zagra w Polsce. Zespół ogłosił trasę przyjazną dla środowiska [GDZIE, KIEDY, DATA, BILETY]

14.10.2021 14:10
Coldplay
fot. Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS

Coldplay powraca do Polski.  Grupa ogłosiła właśnie szczegóły swojej trasy koncertowej "Music Of The Spheres World Tour" planowanej na 2022 rok.

Coldplay dołącza do zespołów, które wkrótce odwiedzą Polskę. Grupa znana ze swoich koncertów pełnych rozmachu powalczy koncerem o status najważniejszego wydarzenia muzycznego w naszym kraju w 2022 roku. Konkurencja jest spora. W ofercie koncertowej na przyszły rok mamy już Duę Lipę, Shawa Mendesa, Guns N' Roses, Rammstein, Iron Maiden, Stinga oraz Eda Sheerana.

Coldplay zagra koncert w Polsce w 2022 roku [GDZIE, KIEDY, DATA]

Grupa Coldplay swój ostatni koncert w Polsce zagrała w 2017 roku. Występ był częścią trasy "A Head Full Of Dreams", która okazała się dla formacji ogromnym sukcesem. Muzycy zagrali wówczas po raz pierwszy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

15 października 2021 roku ukarze się dziewiąty album studyjny formacji. "Music of the Spheres" to pomysł Chrisa Martina, który po obejrzeniu występu fikcyjnego zespołu w kantynie Mos Eisley w "Gwiezdnych Wojnach" zaczął zastanawiać się nad muzyką wszechświata. Z okazji premiery, artyści ruszą w światową trasę koncertową.

Muzycy w ramach promocji zbliżających się koncertów umieścili wcześniej tajemnicze billboardy w wielu miastach. W tym również w Polsce. Warszawską zapowiedź trasy udostępniła agencja koncertowa Live Nation oraz fanpage PGE Narodowego. To dało nadzieję fanów, że nasza stolica będzie jednym z przystanków na tournée Coldplay.

I tak właśnie się stało. Zespół zagra 8 lipca 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

Co ciekawe koncert będzie zasilany w 100 procentach z energii odnawialnej, co zmniejszy emisję podczas trasy o 50 procent. Coldplay chcą występować, promując ochronę środowiska, a każdy sprzedany bilet na trasie oznacza zasadzenie jednego drzewa. 

Coldplay zagra koncert w Polsce. Bilety

Przedsprzedaż biletów na wydarzenie dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się 20 października o 9:00. Przedsprzedaż Ticketmaster ruszy dzień później - 21 października o 9:00. Wejściówki trafią do ogólnej sprzedaży 22 października o godzinie 10:00.

W ofercie będzie dostępna również wersja VIP.