Zamknij

Coldplay zagra w Polsce. Zespół ogłosił trasę przyjazną dla środowiska [GDZIE, KIEDY, DATA, BILETY]

14.10.2021 14:10

Coldplay powraca do Polski.  Grupa ogłosiła właśnie szczegóły swojej trasy koncertowej "Music Of The Spheres World Tour" planowanej na 2022 rok.

Coldplay
fot. Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS

Coldplay dołącza do zespołów, które wkrótce odwiedzą Polskę. Grupa znana ze swoich koncertów pełnych rozmachu powalczy koncerem o status najważniejszego wydarzenia muzycznego w naszym kraju w 2022 roku. Konkurencja jest spora. W ofercie koncertowej na przyszły rok mamy już Duę Lipę, Shawa Mendesa, Guns N' Roses, Rammstein, Iron Maiden, Stinga oraz Eda Sheerana.

Coldplay zagra koncert w Polsce w 2022 roku [GDZIE, KIEDY, DATA]

Grupa Coldplay swój ostatni koncert w Polsce zagrała w 2017 roku. Występ był częścią trasy "A Head Full Of Dreams", która okazała się dla formacji ogromnym sukcesem. Muzycy zagrali wówczas po raz pierwszy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

15 października 2021 roku ukarze się dziewiąty album studyjny formacji. "Music of the Spheres" to pomysł Chrisa Martina, który po obejrzeniu występu fikcyjnego zespołu w kantynie Mos Eisley w "Gwiezdnych Wojnach" zaczął zastanawiać się nad muzyką wszechświata. Z okazji premiery, artyści ruszą w światową trasę koncertową.

Muzycy w ramach promocji zbliżających się koncertów umieścili wcześniej tajemnicze billboardy w wielu miastach. W tym również w Polsce. Warszawską zapowiedź trasy udostępniła agencja koncertowa Live Nation oraz fanpage PGE Narodowego. To dało nadzieję fanów, że nasza stolica będzie jednym z przystanków na tournée Coldplay.

I tak właśnie się stało. Zespół zagra 8 lipca 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

Co ciekawe koncert będzie zasilany w 100 procentach z energii odnawialnej, co zmniejszy emisję podczas trasy o 50 procent. Coldplay chcą występować, promując ochronę środowiska, a każdy sprzedany bilet na trasie oznacza zasadzenie jednego drzewa. 

Coldplay zagra koncert w Polsce. Bilety

Przedsprzedaż biletów na wydarzenie dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się 20 października o 9:00. Przedsprzedaż Ticketmaster ruszy dzień później - 21 października o 9:00. Wejściówki trafią do ogólnej sprzedaży 22 października o godzinie 10:00.

W ofercie będzie dostępna również wersja VIP.

loader