Zamknij

Coachella 2021 odwołana. To koniec marzeń o festiwalach muzycznych w tym roku?

01.02.2021 11:30

Coachella 2021 odwołana. To kolejny wielki festiwal, obok słynnego Glastonbury, który nie odbędzie się w związku z trwającą pandemią. Przypomnijmy, że zeszłoroczna edycja Coachelli także została odwołana przez epidemię koronawirusa. Czy to oznacza, że czeka nas kolejne lato bez festiwali muzycznych?

Coachella 2021 odwołana. To koniec marzeń o festiwalach muzycznych w tym roku?
fot. East News

Coachella 2021 została odwołana. Jeden z najpopularniejszych festiwali na świecie nie odbędzie się w kwietniu. Organizatorzy zdecydowali się odwołać wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa. To drugi rok z rzędu, kiedy impreza się nie odbędzie.

Zobacz także: Coachella 2019: eksplozja i pożar na terenie festiwalu [WIDEO]

Coachella 2021 odwołana. Festiwal nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa

Coachella 2021 nie odbędzie się w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Organizatorzy przeanalizowali sytuację epidemiologiczną i podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznego festiwalu. Impreza miała odbyć się w dniach 9-18 kwietnia w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii.

Jak informuje magazyn Rolling Stone, organizatorzy Coachelli 2021 nie wykluczają przeniesienia imprezy na jesień. Pojawiają się informacje, że tegoroczna edycja mogłoby odbyć się w październiku. Wszystko jednak zależy od sytuacji epidemiologicznej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Na Coachelli 2021 mieli wystąpić m.in. Rage Against The Machine, Travis Scott, Frank Ocean, Lana Del Rey czy Run The Jewels.

Zobacz także: W tym kraju wróciły koncerty. 20 tysięcy osób bez maseczek i dystansu społecznego [WIDEO] 

Festiwal Glastonbury 2021 również odwołany

Coachella 2021 to kolejny festiwał, obok legendarnego Glastonbury, który został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Organizatorzy Glastonbury 2021 podjęli ostatnio decyzję o odwołaniu festiwalu drugi rok z rzędu. Tegoroczna impreza miała odbyć się pod koniec czerwca nieopodal Pilton w angielskim hrabstwie Somerset.

Pomimo naszych wysiłków, aby poruszyć niebo i ziemię, stało się jasne, że nie będziemy w stanie zorganizować tegorocznej edycji – napisali w oświadczeniu.

Czy to oznacza, że czeka nas kolejne lato bez festiwali muzycznych?

loader

RadioZET.pl/pitchfork.com,rollingstone.com