Zamknij

Chika Toro: kim jest uczestniczka preselekcji do Eurowizji 2022? [Wiek, pochodzenie, piosenki]

19.02.2022 16:56
Chika Toro
fot. Instagram screen / Chika Toro

Chika Toro to uczestniczka polskich preselekcji do Eurowizji 2022. Zagraniczna piosenkarka wystąpi w eliminacjach razem z Karoliną Stanisławczyk. Kim jest Chika Toro? Poniżej szczegóły na temat jej wieku, pochodzenia, piosenek, kariery i Instagrama.

Chika Toro - kim jest uczestniczka polskich preselekcji do Eurowizji 2022Wiek, pochodzenie, piosenki, Instagram i dotychczasowa kariera – sprawdzamy najważniejsze informacje o piosenkarce, która ma szansę razem z Karoliną Stanisławczyk reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie.

Zobacz także: Eurowizja 2022: polskie preselekcje – KANDYDACI. Oni wystąpią w eliminacjach [UCZESTNICY]

Chika Toro: kto to? [WIEK, POCHODZENIE, PIOSENKI, KARIERA]

Chika Toro to piosenkarka i tancerka. Pochodzi z Kolumbii. Dokładny wiek piosenkarki biorącej udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022 nie jest znany. Jak zdradziła na Facebooku, urodziny obchodzi 12 lipca.

Kolumbijska wokalista jeszcze niedawno pracowała w biznesie. Ukończyła studia Master of Business Administration. W końcu zdecydowała się jednak porzucić dotychczasową pracę i skupić się w całości na muzyce. Jej kariera rozpoczęła się w 2017 roku w Australii. Od tamtej pory podróżuje po świecie i prezentuje kulturę latynoską.

Muzyka Chiki Toro łączy w sobie wiele gatunków – reggaeton, sambę, salsę, dancehall czy funk. Kolumbijka ma już kilka piosenek na swoim koncie, m.in. utwory "Taconeo", "Caliente", "RuRu Rumba", "El Dinero No Se Compra" czy "I’m Out".

Chika Toro współpracowała także z Popkiem przy piosenkach "Purple Pants" i "Polombia", która jest największym hitem artystki do tej pory. Utwór z 2019 roku uzyskał status złotej płyty, a oficjalny teledysk obejrzano ponad 3 miliony razy w serwisie YouTube.

Instagram Chiki Toro, uczestniczki preselekcji do Eurowizji 2022

Chika Toro jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Piosenkarka udziela się nie tylko na Facebooku, ale również na Instagramie.

Jej oficjalny profil pod nazwą @chikatoro_official śledzi ponad 39 tysięcy osób. Kolumbijka chętnie dzieli się z fanami nowościami muzycznymi, występami live, choreografiami tanecznymi czy podróżami.

Eurowizja 2022: Karolina Stanisławczyk i Chika Toro w polskich preselekcjach

Chika Toro weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022, w którym zaprezentuje piosenkę "Move" z Karoliną Stanisławczyk.

O wyjazd do Włoch wokalistki będą rywalizował z dziewięcioma innymi uczestnikami. Eliminacje odbędą się 19 lutego i będą transmitowane na antenie TVP

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana w dniach 10-14 maja w Turynie.

Eurowizja 2022: uczestnicy polskich preselekcji. Kto wystąpi?

Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS