Zamknij

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Sigala, Charlie Puth, Purple Disco Machine i Alle Farben

21.01.2022 11:30
Purple Disco Machine
fot. mat. prasowe

Piątek pełen gorących premier na antenie Radia ZET. Nasi słuchacze mogą liczyć na mnóstwo muzycznych nowości. Zaprezentujemy nowe utwory Purple Disco Machine & Sophie and the Giants, Charliego Putha, Alle Farben i Sigali.

Piątek pełen muzycznych nowości na antenie Radia ZET. Przez cały dzień nasi słuchacze mogą liczyć na najgorętsze premiery od artystów z całego świata.

Purple Disco Machine & Sophie And The Giants - "In The Dark"

Purple Disco Machine i Sophie and the Giants znów łączą siły we wspólnym utworze zatytułowanym "In the Dark". Wcześniej artyści współpracowali przy wielkim przeboju "Hypnotized", który zgarnął już ponad 350 milionów streamów i uzyskał wiele platynowych certyfikatów w całej Europie.

„In the Dark” jest zapowiedzią wersji deluxe albumu "Exotica". Płyta ukaże się 4 marca.

Lirycznie singiel emanuje kontrastowymi emocjami lamentującymi nad zepsutą miłością i uczuciem rozpaczy. Wyreżyserowany przez Dmitrija Tsvetkova teledysk rozgrywa się w zimną, deszczową noc w Berlinie Wschodnim NRD i opowiada o zakazanej miłości, przeplatanej ekscytującą sagą o szpiegostwie i oszustwie – czytamy w zapowiedzi.

Premiera utworu na antenie Radia ZET po godz. 10:00.

Charlie Puth - "Light Switch"

"Light Switch" to pierwszy utwór zapowiadający nowy album Charliego Putha, który będzie zatytułowany po prostu "Charlie". Artysta zapowiada, że będzie to jego najbardziej osobisty krążek.

– Nigdy dotąd nie miałem okazji, by zaprezentować muzykę, która by naprawdę mnie odzwierciedlała. Każdy numer na tej płycie to moja osobowość dopełniona melodią – mówi Puth.

Za produkcję "Light Switch" odpowiada Puth, a współautorem singla jest stały współpracownik gwiazdora JKash oraz nominowany do Grammy, Jake Torrey. W nowym popowym hymnie słyszymy porywający wokal Putha i jego charakterystyczny falset.

Oficjalny teledysk do singla wyreżyserował Christian Breslauer (The Weeknd, Lil Nas, Doja Cat). Zabawny klip ukazuje Charliego w pogoni za nieodwzajemnioną miłością.

Premiera utworu na antenie Radia ZET po godz. 14:00.

Alle Farben, Hugel, Fast Boy – "Castle"

W nowym utworze "Castle" Alle Farben, słynny niemiecki DJ i producent, łączy siły z francuskim twórcą HUGEL i berlińskim duetem FAST BOY.

Jak czytamy w zapowiedzi, tekst utworu opowiada o nieudanej próbie zbudowania domu dla dwóch serc - to co miało być idealnym miejscem dla dwojga kochanków, teraz jest więzieniem dla jednej osoby.

 Chociaż zarówno ja, jak i Hugel tworzymy muzykę elektroniczną, nasza twórczość bardzo się różni. W "Castle" połączyliśmy nasze unikatowe style i stworzyliśmy coś pięknego. Od dawna chciałem nagrać utwór z HUGEL. W końcu spotkaliśmy się w studiu we Frankfurcie i kiedy usłyszeliśmy demo FAST BOY, wiedzieliśmy, że to jest to – mówi Alle Farben.

Do nowego singla "Castle" powstał teledysk, który jest kontynuacją historii z poprzedniego klipu Allen Farben "Alright". Szalona impreza na Majorce kończy się, gdy gang kosmitów wyciąga z lodówki tajemnicze urządzenie i naciska czerwony guzik. Alle Farben budzi się w ogródku i uświadamia sobie, że wszystko dookoła - ludzie i rzeczy - zostało zatrzymane, zamrożone w bezruchu, a na niebie widać ufo. Na szczęście HUGEL też jest w ogródku. Po obudzeniu kolegi przechadzają się po luksusowej posiadłości, podziwiając sceny niczym ze stopklatki.

Ten klip miał być swoistym remakiem "Come Undone" Robbiego Williamsa. Nawet chcieliśmy kręcić w tym samym domu, co Robbie. Niestety, obostrzenia covidowe to uniemożliwiły. Udało nam się jednak znaleźć piękną alternatywę – wyznaje Alle Farben.

Premiera utworu na antenie Radia ZET po godz. 20:00.

Sigala – "Melody"

Sigala prezentuje nowy singiel "Melody". Brytyjski DJ i producent powraca z kolejnym utworem, który może podbić listy przebojów w 2022 roku.

 "Melody" została napisana w moim studio w Londynie z grupą bliskich przyjaciół, z którymi znam się od dawna. Postanowiliśmy stworzyć niezapomnianą melodię i ostatecznie wykorzystaliśmy tę koncepcję jako podstawę piosenki. Opowiada o spotkaniu kogoś, kogo po prostu nie można wyrzucić z głowy. Chciałem, aby ta piosenka miała podnoszący na duchu wpływ trance podobny do "Wish You Well", ponieważ wciąż jest jedną z moich ulubionych płyt wszech czasów – mówi Sigala.

W 2021 roku Sigala powrócił na scenę koncertową. Mimo trwającej pandemii koronawirusa artyście udało się wystąpić m.in. na Summer of Festival, w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii. Rok 2022 ma być kolejnym wyjątkowym rokiem dla Sigali, podczas którego muzyk chce spotkać się z fanami na koncertach.

Premiera utworu na antenie Radia ZET po godz. 21:00.

RadioZET.pl/mat.prasowe