Zamknij

Nie żyje uczestniczka Eurowizji. Carmela Corren zapisała się w historii konkursu

17.01.2022 09:36
Carmela Corren
fot. Youtube screen / ESC:56-73

Carmela Corren nie żyje. Uczestniczka Eurowizji 1963 zmarła w wieku 83 lat. Izraelska piosenkarka i aktorka reprezentowała w konkursie Austrię. Jej występ zapisał się w eurowizyjnej historii.

Carmela Corren nie żyje. Izraelska piosenkarka i aktorka zmarła w niedzielę, 16 stycznia w wieku 83 lat. Wokalistka zasłynęła jako uczestniczka Eurowizji 1963, gdzie reprezentowała Austrię z piosenką "Vielleicht geschieht ein wunder".

Carmela Corren nie żyje. Uczestniczka Eurowizji miała 83 lata

Carmela Corren uczestniczyła w 8. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w marcu 1963 roku w Londynie. Reprezentantka Austrii zaśpiewała utwór "Vielleicht geschieht ein wunder" i zajęła 7. miejsce.

Izraelka zapisała się w historii Eurowizji jako pierwsza uczestniczka z kraju nieanglojęzycznego, która częściowo wykorzystała w swoim występie język angielski.

Zobacz także: Eurowizja 2022: polskie preselekcje – KANDYDACI. Oni wystąpią w eliminacjach [UCZESTNICY]

Carmela Corren rozpoczęła swoją karierę w latach pięćdziesiątych, kiedy zaśpiewała w słynnym programie Eda Sullivana w Nowym Jorku.

Po udziale w Eurowizji artystka miała okazję koncertować razem z Cliffem Richardem. Występowała również w filmach i programach telewizyjnych. Zdobyła ogromną popularność w Austrii, Niemczech czy Szwajcarii. W późniejszych latach przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Eurowizja 2022. Polak będzie reprezentował San Marino w konkursie?

Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News

RadioZET.pl/eurovoix.com