Zamknij

Były wokalista Deep Purple choruje. Artysta odwołuje koncerty swojego zespołu

Joanna Chojnacka
29.06.2022 07:49
David Coverdale
fot. Marcin Kaminski/East News

David Coverdale, były wokalista Deep Purple ma kłopoty ze zdrowiem. Artysta wraz z Whitesnake jest zmuszony odwołać koncerty z pożegnalnej trasy.

David Coverdale to kultowy wokalista rockowy, który zastąpił Iana Gillana w grupie Deep Purple w 1973 roku. Po rozstaniu z zespołem założył grupę Whitesnake. Przez lata jej szeregi zasilał między innymi Jon Lord, Ian Paice czy Steve Vai.

David Coverdale ma kłopoty ze zdrowiem. Whitesnake odwołuje koncerty

Legendarna formacja postanowiła zakończyć swoją działalność i ruszyła w trasę "The Farewell Tour". Jeden z koncertów Whitesnake odbył się w Polsce. Specjalnym gościem na występie z zespołu w Krakowie była grupa Europe. Wydarzenie zostało wyprzedane do ostatniego biletu.

Jak się okazuje nie każdy kraj uwzględniony w koncertowej rozpisce doczeka się pożegnalnego występu Whitesnake. David Coverdale nabawił się  problemów ze zdrowiem i musiał odwołać koncerty.

David Coverdale zachorował. Jak się czuje artysta?

Artyści na pewno nie zagrają najbliższych koncertów we Włoszech oraz Austrii. Coverdale wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił sytuację:

Dwa dni temu zacząłem czuć się kiepsko z powodu pogody. Zdiagnozowano u mnie infekcję zatok i tchawicy. Lekarz zalecił mi leżenie w łóżku i zabronił śpiewania.

Artysta przeprosił wszystkich fanów, którzy kupili bilety na odwołane koncerty. Muzyk obiecał, że wkrótce dojdzie do siebie i ma nadzieję, że uda mu się zagrać pozostałą część trasy.