Zamknij

Budka Suflera z trzema osobami za mikrofonem. Nowym wokalistą został nie tylko Jacek Kawalec

26.01.2022 14:46
Jacek Kawalec
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Budka Suflera zasiliła skład o Jacka Kawalca, jednak w zespole zaśpiewają aż trzy osoby. Kto jeszcze stanie za mikrofonem w legendarnej formacji?

Budka Suflera zaskoczyła wszystkich jednym z ostatnich postów na Instagramie. Muzycy udostępnili fanom zdjęcia z prób do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazało się, że szeregi kapeli zasilił nowy wokalista.

Budka Suflera z trzema osobami za mikrofonem. Kim są wokaliści?

Mowa tu o Jacku Kawalcu. Wybór znanego aktora i prezentera na wokalistę legendarnej formacji zaskoczył wszystkich i wywołał głośne dyskusje. Jednak to nie koniec niespodzianek. Okazuje się, że za mikrofonem Budki staną aż trzy osoby.

Drugi głos składu należy do Roberta Żarczyńskiego, który trafił do zespołu w 2019 roku. Formacja 5 lat wcześniej ogłosiła zakończenie działalności, Krzysztof Cugowski pozostał wierny tamtej decyzji, a reszta członków zespołu podjęła wyzwanie znalezienia zastępstwa.

Budka Suflera z dwoma wokalistami i wokalistką. Kim jest Irena Michalska?

Podejrzenia o trzecim głosie Budki kierowane są w stronę Felicjana Andrzejczaka, który w 2020 roku wydał z zespołem album "10 lat samotności". Jednak podczas 30. Finału Świątecznej Pomocy, Andrzejczak nie pojawi się na jednej scenie z Budką.

Wokalistką Budki Suflera, oprócz wymienionych piosenkarzy, jest Irena Michalska. To 18-letnia artystka, zdobywczyni głównej nagrody na festiwalu im. Jonasza Kofty "Moja Wolności 2021". Basista Mietek Jurecki zaprosił do współpracy dziewczynę już w zeszłym roku. Pierwszy koncert z Budką zagrała w sierpniu 2021.

Jak zapowiedział występ podczas 30. Finału WOŚP Tomasz Zeliszewski w rozmowie z TVN24:

Jacek jest wspaniałym wokalistą i to on weźmie na siebie ciężar występu, ale oczywiście pojawi się również Robert Żarczyński, który już śpiewa z grupą oraz młoda dama - Irena Michalska. Razem pracujemy nad nowym materiałem.