Zamknij

„Bohemian Rhapsody” Queen najczęściej odtwarzaną piosenką XX wieku!

Redakcja
11.12.2018 15:14
Queen
fot. GLOBE PRODUCTIONS / Album / EAST NEWS

Legendarny przebój „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen to najczęściej odtwarzana piosenka, która została nagrana w XX wieku. Słynny hit odsłuchano ponad 1,6 mld razy w serwisach streamingowych.

Wytwórnia Universal Music Group poinformowała, że piosenka „Bohemian Rhapsody” z repertuaru Queen jest oficjalnie najczęściej odtwarzanym utworem XX wieku w serwisach streamingowych. Przebój może pochwalić się łącznie ponad 1,6 mld streamów m.in. w Spotify, Apple Music czy YouTube.

Zobacz także

Kultowy kawałek „Bohemian Rhapsody” to jeden z najsłynniejszych utworów Queen. Znalazł się on na czwartym albumie zatytułowanym „A Night At The Opera”, który ukazał się w 1975 roku. Przez wielu krytyków i słuchaczy piosenka jest uznawana za jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej. W 2004 roku „Bohemian Rhapsody” zostało wprowadzone do legendarnego Grammy Hall of Fame, do którego trafiają tylko najważniejsze nagrania w dziejach muzyki.

W związku z premierą filmu biograficznego o zespole przebój znów cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.

Rzeka muzyki rockowej przekształciła się w strumień! Bardzo się cieszę, że nasza muzyka wciąż płynie z maksymalnymi możliwościami — powiedział Brian May, założyciel i gitarzysta Queen.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK