Zamknij

Bobbe Long Adair nie żyje. Pianistka jazzowa miała 84 lata

27.01.2022 09:40
Bobbe Long "Beegie" Adair
fot. Nashvillejazz/Youtube

Bobbe Long "Beegie" Adair nie żyje. Pianistka jazzowa zagrała na przeszło 100 płytach w ciągu swojej imponującej kariery trwającej ponad 60 lat.

Bobbe Long Adair nie żyje. Artystka była niezwykle płodną pianistką jazzową oraz wybitną postacią na scenie muzycznej Nashville. Zmarła 23 stycznia 2022 roku w wieku 84 lat.

Bobbe Long Adair nie żyje. Pianistka jazzowa miała 84 lata

Jak donosi "Asssociated Press", menadżerka pianistki, Monica Ramey potwierdziła śmierć artystki. Przyczyna śmierci Adair nie została oficjalnie potwierdzona.

Bobbe Long Adair podczas swojej imponującej kariery trwającej ponad sześć dekad zdobyła wiele wyróżnień. Zagrała na ponad 100 płytach. Występowała w The Johnny Cash Show, The Ralph Emery Show, a także pracowała nad albumami z gwiazdami country takimi jak Dolly Parton i Vince Gill.

Bobbe Long Adair nie żyje. Kim była znana pianistka?

Adair wydała 35 albumów ze swoim trio, w którym znalazł się basista Roger Spencer i perkusista Chris Brown. Muzycy często występowali w słynnych salach Carnegie Hall i Birdland Jazz Club.

Spencer bardzo dobrze wspomina tamten czas. W wywiadach podkreśla, że koncerty były czystą radością, trio nigdy nie miało problemów z doborem repertuaru, a Adair nazywał idealną pianistką do akompaniowania.

Adair poza graniem na scenie zajmowała się także uczeniem innych. Była jedną z założycielek Nashville Jazz Workshop.

Jak opowiada jej koleżanka z NJW oraz pianistka Lori Mechem:

Mogła grać wszystko w dowolnej tonacji i dowolnym tempie. Była zadziwiająca pod względem każdego utworu - nieważne czy było to coś z kanonu American Songbook czy piosenka country. Nie dało się znaleźć niczego, czego nie zagrałaby dobrze.

RadioZET.pl/People