Zamknij

Bob Dylan oskarżony o molestowanie. Kolejne fakty mogą pogrążyć muzyka

06.09.2021 12:32

Bob Dylan został oskarżony o molestowanie seksualne w sierpniu 2021 roku. Zapiski kolejnej kobiety mogą utrudnić muzykowi oczyszczenie się z zarzutów.

Bob Dylan
fot. FRED TANNEAU/AFP/East News

Bob Dylan w połowie sierpnia 2021 roku został oskarżony przez anonimową 68-latkę o molestowanie seksualne. Kobieta złożyła pozew, w którym zarzuciła muzykowi także stosowanie przemocy psychicznej. W pozwie czytamy, że podająca się za ofiarę, gdy doszło do nadużyć, miała zaledwie 12 lat, Dylan wówczas skończył lat 20.

Bob Dylan oskarżony o molestowanie. Kolejne fakty mogą go pogrążyć

Do nadużyć seksualnych miało dojść w hotelowym pokoju w Chelsea na Manhattanie, gdzie muzyk podobno podał dziewczynie narkotyki oraz alkohol. 68-latka twierdzi, że relacja sprzed lat doprowadziła do poważnych problemów w jej dorosłym życiu. Kobieta zeznała, że zmaga się do dziś z depresją i stanami lękowymi.

Dylan kategorycznie zaprzeczył słowom 68-latki i podkreślił, że udowodni swoją niewinność. Nowe fakty dotyczące muzyka, mogą mu to utrudnić.

Bob Dylan spotykał się z 13-letnią modelką?

Daily Mail przytoczył w swoim artykule fragmenty pamiętnika Catherine James, byłej modelki. Książka dziś 71-letniej kobiety została wydana w 2007 roku pod tytułem "Dandelion: Memoir of a Free Spirit". Autorka opowiedziała w swoim dziele również o czasach dzieciństwa i dorastania.

Jak czytamy w artykule, książka zawiera opis jej relacji z Bobem Dylanem. Podobno modelka spotykała się z muzykiem, gdy miała zaledwie 13 lat i mieszkała w sierocińcu. Wówczas 22-letni Dylan zabierał młodą kobietę na spacery po plaży oraz do nocnych klubów.

Catherine James miała poznać Dylana w wieku 11 lat dzięki znajomemu, właścicielowi jednego z klubów, który wykorzystywał dziewczynę seksualnie. Chociaż modelka podkreśla w książce, że z Dylanem łączyła ją tylko przyjaźń, a artysta w żaden sposób jej nie wykorzystał, fakt, że umawiał się z kolejną nieletnią dziewczyną, nie działa na jego korzyść.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

loader

RadioZET.pl/Daily Mail