Zamknij

Beyonce wróciła z nowym singlem „Break My Soul”. To będzie taneczny przebój lata 2022?

21.06.2022 08:53
Beyonce
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Beyonce wróciła z nowym singlem „Break My Soul”. Utrzymana w tanecznym, house’owym brzmieniu piosenka zapowiada płytę „Renaissance”, która ukaże się już w lipcu. „Break My Soul” podbije wakacyjne parkiety i stanie się jednym z największych przebojów lata 2022?

Beyonce powraca z solową muzyką. Po niedawnym ogłoszeniu premiery płyty „Renaissance” wokalistka prezentuje jej pierwszą oficjalną zapowiedź, nowy singiel „Break My Soul”.

Beyonce i nowy singiel „Break My Soul”. To będzie przebój lata 2022?

„Break My Soul” Beyonce to powrót wokalistki do tanecznych brzmień. W utworze wyprodukowanym przez znanych producentów The Dreama i Tricky’ego Stewarta nie brakuje inspiracji latami dziewięćdziesiątymi i bijącą wówczas rekordy popularności muzyką house.

Przy tworzeniu „Break My Soul” Beyonce wykorzystała sample przeboju „Show Me Love” Robin S. z 1990 roku i „Explode” Big Freedia z 2014 roku. Co ciekawe, wokal Big Freedia pojawił się już we wcześniejszym hicie wokalistki, „Formation”.

Nowa płyta Beyonce „Renaissance”. Kiedy premiera albumu?

Nowa płyta Beyonce zatytułowana „Renaissance” ukaże się 29 lipca. Wokalistka nie ujawniła na ten moment zbyt wielu szczegółów na temat wydawnictwa, ale jak podaje Pitchfork, na albumie ma znaleźć się 16 premierowych utworów. Na oficjalnym zdjęciu zapowiadającym krążek obok tytułu „Renaissance” widnieje podtytuł „Act 1”, co może oznaczać, że nowy materiał doczeka się kolejnych części.

Magazyn Variety zdradza, że na nowym albumie Beyonce usłyszymy m.in. muzykę taneczną i country. Wokalistka miała rzekomo współpracować przy płycie z Raphaelem Saadiq i Ryanem Tedderem, gwiazdą zespołu OneRepublic i twórcą wielkiego przeboju artystki „Halo”.