Zamknij

Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. Sąd wydał prawomocny wyrok

Joanna Chojnacka
08.08.2022 11:14
Beata Kozidrak
fot. Piotr Matusewicz/East News

Beata Kozidrak usłyszała prawomocny wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu. Artystka odpowie za sytuację z września 2021 roku. Jak brzmi decyzja sądu?

Beata Kozidrak została zatrzymana we wrześniu 2021 roku na warszawskim Mokotowie. Jak się okazało, artystka prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu.

Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. Zapadł wyrok

Incydent był jednym z najgłośniejszych w całej karierze wokalistki Bajmu. Artystka od razu przyznała się do winy, okazała skruchę i przeprosiła fanów. Wyznała, że zdaje sobie sprawę, że zawiodła zaufanie słuchaczy, jednak podkreślała, iż ma nadzieję, że uda się jej je odbudować.

Na początku maja w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie piosenkarka usłyszała wyrok za jazdę po alkoholu. Została ukarana 200 stawkami dziennymi w wysokości 250 zł każda oraz pięcioletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ma też zapłacić 20 tys. zł świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie Beaty Kozidrak

Obie strony uznały, że kara nie jest odpowiednia. Apelację od wyroku skierowała na początku czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Prokurator zarzucił w niej rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy.

Jak informowała wówczas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz:

W ocenie prokuratury orzeczenie zbyt niskiej kary powoduje, że nie spełni ona swojej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej i nie zaspokoi społecznego poczucia sprawiedliwości.

W poniedziałek 8 sierpnia w Sądzie Okręgowym odbyła się apelacja od wyroku skazującego Beatę Kozidrak. Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Miśkiewicz utrzymał w mocy wyrok wydany przez sąd pierwszej instancji.

RadioZET.pl/PAP