Zamknij

Artysta z Rybnika napisał utwór w hołdzie dla Mariupola. Oto antysymfonia dla Ukrainy

Joanna Chojnacka
19.04.2022 11:36

Fabian Filiks z Rybnika stworzył utwór dla Ukrainy. Kompozycję nazwał antysymfonią dedykowaną specjalnie dla Mariupola, miasta zniszczonego przez Rosję.

Fabian Filiks/Mariupol
fot. Instagram/Fabian Filiks/AA/ABACA/Abaca/East News

Wojna w Ukrainie trwa już od 24 lutego. Wówczas wojska rosyjskie zaatakowały naszych sąsiadów. W poniedziałek 18 kwietnia w godzinach wieczornych Wołodymyr Zełenski oświadczył, że rozpoczął się kolejny etap wojny - biwa o Donbas.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Nadal trwa także oblężenie Mariupola w obwodzie donieckim. Straty miasta są ogromne. Rosjanie atakują obszar mimo zapewnień Ministerstwa Obrony, że kraj nie zamierza zagrażać ludności ukraińskiej.

Fabian Filiks stworzył utwór dla Ukrainy. To antysymfonia dla Mariupola

Tragedia Mariupola dotknęła Fabiana Filiksa z Rybnika. Muzyk znalazł ujście swoich emocji w pasji. Postanowił stworzyć muzykę inspirowaną wydarzeniami, a dochód z singla przekazać ofiarom wojny.

Jak czytamy w opisie utworu:

Fabian Filiks powraca z muzycznym trenem dla bohaterskiego miasta Mariupola i jego mieszkańców. To utwór inspirowany wczesną twórczością Krzysztofa Pendereckiego, to elektroniczna antysymfonia łącząca dark ambient i elementy neoklasyczne. To hołd złożony ofiarom bezsensownej wojny Rosji z Ukrainą. Wiersz o horrorze i spustoszeniu, jakie niesie ze sobą wojna.

Jak cytuje artystę portal nowiny.pl:

Napisałem "anty-symfonię" w hołdzie dla Mariupola, ukraińskiego miasta zrównanego z ziemią przez rosyjskie wojska. Dochody zostaną przekazane na pomoc humanitarną Ukrainie. To trudna i mało przystępna muzyka, ale cel jest szlachetny.

Cały dochód ze sprzedaży utworu zostanie przekazany na pomoc humanitarną dla Mariupola i Ukrainy.

loader

RadioZET.pl/nowiny.pl