Zamknij

Andrzej Nowak nie żyje. Zespół TSA ujawnił przyczynę śmierci muzyka

05.01.2022 09:38

Andrzej Nowak nie żyje. Popularny gitarzysta i założyciel grupy TSA zmarł w wieku 62 lat. Koledzy z zespołu podali przyczynę śmierci słynnego muzyka.

Andrzej Nowak
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Andrzej Nowak nie żyje. Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny i założyciel grupy TSA zmarł we wtorek, 4 stycznia w wieku 62 lat. Informację o śmierci muzyka przekazała rodzina we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych.

O odejściu artysty napisali także jego koledzy z zespołu – ujawnili także przyczynę śmierci Andrzeja Nowaka z TSA.

Andrzej Nowak nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci muzyka TSA

Andrzej Nowak zmarł po długiej i ciężkiej chorobie – poinformował zespół TSA. Koledzy z formacji nie ujawnili jednak, z jaką chorobą dokładnie zmagał się 62-letni muzyk.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji – brzmi wiadomość rodziny i przyjaciół na Facebooku.

Zobacz także: Artur Hałas nie żyje. Muzyk znany z grupy Gumowe Szekle miał 54 lata

Pożegnalny wpis opublikował także Marek Piekarczyk, wieloletni wokalista TSA i juror "The Voice of Poland".

Żegnaj Andrzeju – napisał Piekarczyk i opublikował teledysk do utworu TSA "51".

Kim był Andrzej Nowak?

Andrzej Nowak założył rockowy zespół TSA w 1979 roku. Muzyka grupy cieszyła się ogromną popularnością w latach osiemdziesiątych.

Muzyk współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą i Martyną Jakubowicz. Na początku lat osiemdziesiątych współtworzył też sesję nagraniową "I Ching" – na płycie znaleźli się m.in. Zbigniew Hołdys z Perfectu, Paweł Markowski z Maanamu czy Wojciech Waglewski.

W 1999 roku Andrzej Nowak założył kolejny zespół rockowy, Złe Psy. Ostatni album grupy zatytułowany "Duma" ukazał się w 2017 roku.