Zamknij

Andrzej Łabędzki z Lady Pank walczy o życie syna. Jan Borysewicz poprosił fanów o pomoc [WIDEO]

25.01.2021 17:43

Andrzej Łabędzki, były członek Lady Pank, walczy o życie syna, który zmaga się z bardzo ciężką chorobą genetyczną. Prośbę o wsparcie zbiórki pieniędzy na leczenie udostępnił między innymigitarzysta grupy Jan Borysewicz.

Jan Borysewicz
fot. Karol Makurat/REPORTER/ EAST NEWS

Lady Pank to zespół, który śmiało można nazwać jedną z ikon polskiej muzyki rockowej. Założona w 1981 roku we Wrocławiu grupa ma na swoim koncie ponad 20 albumów i ogromną ilość przebojów, które od wielu lat królują na antenach rozgłośni radiowych. Hity takie jak "Zawsze tam, gdzie ty", "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona" czy "Zamki na piasku" nucą kolejne pokolenia, a Lady Pank nieustannie podbija największe sceny w kraju i za granicą. 

W 2021 roku zespół będzie obchodził 40. urodziny, przez cztery dekady przez skład przewinęło się wielu świetnych muzyków. Obok liderów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, przez siedem lat, w latach 1994-2007 funkcję gitarzysty pełnił Andrzej Łabędzki. Okazuje się, że muzyk potrzebuje pomocy, by ratować życie 3-letniego synka walczącego z ciężką chorobą.

ZOBACZ TAKŻE:  Piotr Miks nie żyje. Legendarny polski muzyk zmarł w wieku 77 lat

Andrzej Łabędzki walczy o życie syna. Janusz Panasewicz wspiera byłego kolegę z Lady Pank

Andrzej Łabędzki zbiera pieniądze na leczenie ciężko chorego synka, u którego wykryto zespół Noonan, chorobę genetyczną powodującą zaburzenie struktury białek. W związku z tym chłopiec wymaga pomocy między innymi kardiologa, genetyka oraz innych specjalistów. Po urodzeniu przez kilka tygodni przebywał na OIOM-ie i o mało nie stracił życia. Niestety, leczenie jest bardzo kosztowne, dlatego w sieci pojawiła się zbiórka pieniędzy na pomoc 3-latkowi.

Do fanów Lady Pank i wszystkich ludzi dobrej woli zaapelował Jan Borysewicz. Na swoim profilu na Facebooku opublikował nagranie, w którym zachęca do pomocy.

- Mam do was serdeczną prośbę. Okażcie dobre serce i pomóżmy Andrzejowi w walce o zdrowie jego ciężko chorego synka. My jako zespół Lady Pank już to robimy. Na dole macie link, bądźcie hojni kochani, bardzo serdecznie wam dziękuję i pozdrawiam - apeluje Borysewicz.

Miejmy nadzieję, że chłopcu jak najszybciej uda się pomóc.