Zamknij

Andrea Bocelli oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi. Piękny gest na koncercie w Gdańsku [WIDEO]

Redakcja
28.01.2019 12:03

W trakcie sobotniego koncertu w Gdańsku Andrea Bocelli zadedykował utwór „Ave Maria” zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi, którego zdjęcia pojawiły się na telebimach. Słynny włoski tenor nazwał zamordowanego prezydenta Gdańska wyjątkową osobą.

Andrea Bocelli oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi Gdańsk
fot. Youtube (Classic FM), WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Andrea Bocelli zadedykował utwór Pawłowi Adamowiczowi na koncercie w Gdańsku

Andrea Bocelli zadedykował utwór „Ave Maria” tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. W trakcie swojego koncertu w Trójmieście włoski tenor postanowił upamiętnić zamordowanego polityka.

Dziś chcę zadedykować następną piosenkę — piękną modlitwę — naprawdę wyjątkowej osobie — powiedział Andrea Bocelli tuż przed wykonaniem „Ave Maria”.

W trakcie występu na telebimach Ergo Areny pojawiły się wspólne zdjęcia Andrei Bocellego i Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska miał okazję spotkać się z włoskim tenorem w czasie przerwy jego gdańskiego koncertu w 2016 roku.

Piękny gest Bocellego doceniła wielotysięczna publiczność zgromadzona na koncercie. Widzowie wstali i przez kilka minut bili brawo.

Andrea Bocelli przyjechał do Polski w celu promocji najnowszej płyty „Si”. To jego pierwszy od kilkunastu lat album z całkowicie nowymi utworami. Legendarny włoski tenor zaprosił do współpracy wielkie muzyczne nazwiska. W piosence „If Only” można usłyszeć Duę Lipę. Pojawia się także Ed Sheeran, z którym Bocelli współpracował już wcześniej przy nowej wersji hitu „Perfect”. Brytyjczyk występuje gościnie w utworze „Amo Soltanto Te” i śpiewa po włosku.

Włoch to jeden z najpopularniejszych tenorów w historii. 60-letni artysta sprzedał w swojej karierze ponad 80 milionów płyt, co jest najlepszym wynikiem wśród śpiewaków operowych. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK