Zamknij

10 lat od śmierci Amy Winehouse. Tych 6 przebojów nigdy nie zapomnimy [WIDEO]

23.07.2021 08:54

Amy Winehouse zmarła 10 lat temu. 23 lipca 2011 roku świat obiegła szokująca informacja o odejściu zaledwie 27-letniej piosenkarki. Wydała tylko dwa albumy, ale stworzyła wiele niezapomnianych przebojów. W związku z 10. rocznicą śmierci Amy Winehouse przypominamy 6 wielkich hitów, za które słuchacze pokochali Brytyjkę.

Amy Winehouse
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Śmierć Amy Winehouse zszokowała miliony osób. Choć wielu fanów głęboko wierzyło, że gwiazda wyjdzie na prostą, piosenkarce nie udało się jednak wygrać z uzależnieniem. 23 lipca 2011 roku zaledwie 27-letnia wokalistka została znaleziona martwa w swoim londyńskim mieszkaniu – zmarła po zatruciu alkoholem.

Od tego tragicznego momentu mija właśnie 10 lat. W trakcie swojej krótkiej kariery muzycznej Brytyjka nagrała wiele hitów, które wciąż zachwycają fanów soulu, jazzu i r&b. W związku z 10. rocznicą śmierci Amy Winehouse przypominamy 6 wielkich przebojów z jej repertuaru.

Zobacz także: Amy Winehouse w dokumencie BBC. Pierwszy zwiastun "Reclaiming Amy" już w sieci

10. rocznica śmierci Amy Winehouse. 6 wielkich przebojów piosenkarki

Amy Winehouse wydała jedynie dwa albumy studyjne. Obydwa zrobiły ogromne wrażenie na krytykach muzycznych, którzy chwalili artystkę za niesamowity wokal i ciekawe połączenie wielu gatunków muzycznych.

Jej debiutancka płyta „Frank” z 2003 roku nie podbiła jednak list sprzedażowych. Prawdziwy sukces przyszedł trzy lata później wraz z premierą krążka „Back to Black”. Wydawnictwo osiągnęło ogromny sukces komercyjny, sprzedając się w ponad 16 milionach egzemplarzy na całym świecie. Album i słynny przebój „Rehab” zgarnęły aż cztery prestiżowe statuetki Grammy, a sama Amy Winehouse zwyciężyła jeszcze w kategorii „najlepszy nowy artysta”. W 2020 roku „Back to Black” znalazło się także na 33. miejscu prestiżowej listy magazynu Rolling Stone z 500 najlepszymi płytami w historii muzyki.

Nic więc dziwnego, że to właśnie utwory promujące album „Back to Black” stały się ponadczasowymi hitami. Poniżej prezentujemy 6 przebojów Amy Winehouse, których słuchacze nigdy nie zapomną.

„Rehab”

„Tears Dry On Their Own”

„You Know I’m No Good”

„Valerie”

„Back to Black”

„Love Is a Losing Game”