Zamknij

Ałła Pugaczowa i jej mąż potępiają wojnę i Putina. Rosyjskie media donoszą, że uciekli z kraju

Klaudia Bochenek
10.03.2022 14:13

Ałła Pugaczowa, rosyjska piosenkarka znana niemal na całym świecie, wraz z mężem bez cienia zawahania potępiła wojnę w Ukrainie i Władimira Putina. Lokalne media donoszą, że miała uciec z kraju – wszystko w obawie o własne życie.

Ałła Pugaczowa Maksim Gałkin
fot. Lomohov Anatoly/East News

Nie tylko Ukraińcy uciekają z kraju ogarniętego wojną. Na podobny krok zdecydowało się tysiące Rosjan – wypłacają pieniądze, pakują dobytek i podróżują do Gruzji, Turcji czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ci, którzy mają wizy, próbują dostać się do krajów Unii Europejskiej czy Finlandii i Łotwy. Na podobny krok miała zdecydować się Ałła Pugaczowa wraz z mężem.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Ałła Pugaczowa i jej mąż potępiają działania Władimira Putina. Uciekła z Rosji?

Ałła Pugaczowa zwana jest „rosyjską Marylą Rodowicz”, a wszystko przez jej barwną karierę i zamiłowanie do ekstrawaganckich strojów. Teraz jedna z najbogatszych kobiet w Rosji mogła narazić się Władimirowi Putinowi.

Wiele rosyjskich gwiazd sprzeciwia się propagandzie i otwarcie mówi „nie” wojnie. Do tego grona należy m.in. komik Iwan Urgant – po jego reakcji program, który prowadził, zniknął z anteny. Nie wiadomo, co się z nim dzieje, nie jest aktywny w mediach społecznościowych.

Teraz również mąż Ałły Pugaczowej, Maksim Gałkin, za pośrednictwem Instagrama sprzeciwił się wojnie. Piosenkarka ma podzielać jego zdanie.

- Od wczesnego ranka jestem w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi z Ukrainy! Słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czuję! Jak to wszystko jest możliwe! Nie może być żadnego usprawiedliwienia dla wojny! Nie dla wojny! - napisał mąż Ałły Pugaczowej na Instagramie.

W mediach pojawiła się fotografia Ałły Pugaczowej na pokładzie luksusowego samolotu. Nie ma potwierdzenia, że fotografia jest autentyczna, a rosyjskie portale plotkarskie donoszą, że piosenkarka uciekła z Rosji wraz z mężem.

- Piekielnie boję się latania, ale jeszcze bardziej boję się nowego Hitlera z Leningradu. Żegnajcie, wyjeżdżam... - miała rzekomo powiedzieć Ałła Pugaczowa.

Maksim Gałkin nie jest już tak aktywny w mediach społecznościowych, gdy po jego słowach pełnych wsparcia dla Ukrainy wybuchł ogromny skandal. Rosyjscy fani mocno go skrytykowali, a bilety na jego występy (jest komikiem i aktorem) zaczęły być masowo zwracane.

Rosyjskie media pisały, że 28 lutego Ałła Pugaczowa miała wylecieć do Wielkiej Brytanii. Narracja jest jednoznaczna – piosenkarka uciekła. Jednak artystka zawsze w pierwszą niedzielę marca organizuje koncert w posiadłości. Na razie nie wiadomo, czy zdecydowała się zostać za granicą. Wraz z mężem mogą wiele ryzykować gdy wrócą do Rosji.

Chociaż piosenkarka była ulubienicą Władimira Putina, wszystko zaczęło się sypać po tym, gdy wstawiła się za artystami, którzy wprost potępili agresję Rosji na Krym. Z kolei trzy lata temu Maksim Gałkin podczas jednego z występów skrytykował Władimira Putina oraz „radziecką” telewizję.

loader
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official