Zamknij

Alan Walker przerobił przebój z musicalu „Król Rozrywki”

Redakcja
26.03.2018 16:14

Musical „Król Rozrywki” zarobił już na całym świecie ponad 400 milionów dolarów. Świetnie radzi sobie też oficjalny soundtrack, który wyrównał ostatnio w Wielkiej Brytanii wielki rekord Adele. Promujący film singiel „This Is Me” doczekał się właśnie nowej wersji stworzonej przez Alana Walkera.

Król Rozrywki
fot. Youtube (20th Century Fox)

Alan Walker i nowa wersja utworu „This Is Me” z „Króla Rozrywki”

Alan Walker zdecydował się stworzyć swoją wersję piosenki „This Is Me” promującą musical „Król Rozrywki”, który pojawił się w polskich kinach w grudniu 2017 roku. Film opowiada historię P.T. Barnuma — jednego z prekursorów dzisiejszego przemysłu rozrywkowego.

Popularny norweski DJ i producent muzyczny dodał utworowi elektronicznych elementów.

Warto przypomnieć, że wykonywane przez Kealę Settle „This Is Me” zostało nagrodzone w tym roku prestiżowym Złotym Globem w kategorii „najlepsza piosenka oryginalna”. Utwór był także nominowany do Oscara — przegrał jednak z „Remember Me” z filmu „Coco”.

Oficjalna ścieżka dźwiękowa do „Króla Rozrywki” zrobiła furorę na całym świecie, a zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie właśnie wyrównała rekord Adele i jej albumu „21”. Soundtrack znajduje się na 1. miejscu tamtejszej listy najlepiej sprzedających się płyt już od 11 tygodni z rzędu.

Alan Walker

Od momentu wydania w grudniu 2015 roki singla „Faded” utwory Alana Walkera cieszą się ogromną popularnością. Jego twórczość odtworzono w internecie ponad 3,5 miliarda razy, a klip do „Faded” dołączył do ekskluzywnego grona teledysków odtwarzanych na YouTube ponad miliard razy.

Norweski DJ i producent jest także znany z tworzenia oficjalnych remiksów dla wielu pierwszoligowych artystów. Przerobił utwory m.in. Sii, Coldplay, Charli XCX, Bruno Marsa czy Miley Cyrus.

Jego ostatni wielki hit to słynne „All Falls Down”, które stworzył wspólnie z Noah Cyrus i Digital Farm Animals.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK