Zamknij

Ala Tracz w wywiadzie dla Radia ZET: „Występ na Eurowizji Junior to moje marzenie” [WIDEO]

09.10.2020 11:43
Ala Tracz
fot. Radio ZET

Ala Tracz to reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020, której patronem medialnym będzie Radio ZET. W specjalnym wywiadzie dla naszej stacji 10-letnia piosenkarka opowiedziała m.in. o występowaniu na scenie, eurowizyjnym stroju i spotkaniu z Viki Gabor, zeszłoroczną zwyciężczynią Eurowizji Junior.

Ala Tracz będzie reprezentować nasz kraj podczas Eurowizji Junior 2020, która zostanie zorganizowana w listopadzie w Warszawie.

Nasza 10-letnia reprezentantka wystąpi w konkursie z piosenką „I’ll Be Standing”, stworzoną przez Gromee'go i Sarę Chmiel. Po specjalnej konferencji prasowej TVP mieliśmy okazję porozmawiać z Alą Tracz.

Eurowizja Junior 2020: Ala Tracz, reprezentantka Polski w wywiadzie dla Radia ZET

Ala Tracz udzieliła specjalnego wywiadu dla Radia ZET. W rozmowie z Magdaleną Barczyk reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020 zdradziła, od kiedy ogląda konkurs, w którym wkrótce weźmie sama udział.

Oglądałam Eurowizję Junior już wtedy, jak występowała Oliwia Wieczorek, potem Alicja Rega. Widziałam oczywiście zwycięstwo Roksany Węgiel i wygraną Viki Gabor — powiedziała Ala Tracz i przyznała, że miała już okazję poznać Viki w trakcie finału Szansy na sukces.

Okazuje się, że Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest niezwykle ważny dla 10-letniej dziewczynki: „Występ na Eurowizji Junior to było moje marzenie, które powoli się spełnia”.

W trakcie konferencji prasowej TVP Ala Tracz wystąpiła na scenie, gdzie zaprezentowała swój eurowizyjny utwór „I’ll Be Standing”. Towarzyszyli jej tancerze.

Jest mi raźniej, że nie stoję sama na tej scenie. Są tam osoby, z którymi się już zaprzyjaźniłam — powiedziała.

Ala Tracz przyznała, że jeszcze nie wie, jak będzie ubrana w trakcie Eurowizji Junior 2020: „To będzie taka niespodzianka”.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce: kiedy i gdzie się odbędzie, kto poprowadzi?

Eurowizja Junior 2020 w Polsce odbędzie się 29 listopada w specjalnym studio TVP w Warszawie. Konkurs zostanie zorganizowany w nowej formule. Z powodu pandemii koronawirusa reprezentanci państw nie przyjadą do Polski. Wszyscy uczestnicy nagrają konkursowe występy w studiach telewizyjnych zlokalizowanych w swoich krajach. 

Prowadzącymi Eurowizji Junior 2020 będą Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski.

Niech to usłyszą
Niech to usłyszą