Zamknij

Adam Konkol ostro o muzykach z grupy Łzy: "Szantażują mnie"

10.08.2022 12:01
Łzy/Adam Konkol
fot. East News

Adam Konkol opublikował kolejny wpis z zarzutami wobec swoich byłych kolegów z zespołu. Artysta twierdzi, że jest szantażowany przez muzyków Łez.

Łzy to znany pop-rockowy zespół założony w 1996 roku w Pszowie. Po latach wielkich sukcesów, wielu zagranych koncertów i sprzedanych płyt, historia zespołu zaczęła się komplikować.

Adam Konkol z kolejnym mocnym wpisem na temat byłych kolegów z zespołu

W 2010 roku grupa zakończyła współpracę z najbardziej rozpoznawalną wokalistką zespołu - Anną Wyszkoni. Miejsce artystki zajęła Sara Chmiel. W nowym składzie Łez szybko pojawiły się problemy. Główny kompozytor i lider formacji w listopadzie 2021 roku opublikował wpis, w którym opowiedział o zespołowym kryzysie.

Konkol oświadczył wówczas, że poprzedni skład zespołu go blokował, a wizja artystyczna muzyków co do dalszej działalności grupy różniła się tak bardzo, że artysta postanowił wymienić jej cały skład. Dodał również, że Sara Chmiel sama wypowiedziała umowę z zespołem. Z kolei inny członek zespołu miał próbować opatentować nazwę Łzy i, jak relacjonował Konkol, "okraść" go z jego dorobku.

Muzyk wspomniał wówczas także, że stracił dostęp do wszystkich social mediów zespołu, dlatego stworzył nowe, gdzie publikuje kolejne utwory oraz zapowiedzi koncertów swojego zespołu. Jednocześnie na rynku funkcjonuje druga formacja pod tą samą nazwą. Arkadiusz Dzierżawa, Sara Chmiel-Gromala, Rafał Trzaskalik, Adrian Wieczorek, Dawid Krzykała i Daniel Arendarski odnieśli się do zarzutów Konkola, całkowicie im zaprzeczając. Muzycy zaznaczyli, że to Konkol odszedł z zespołu i to w bardzo nieeleganckim stylu.

Adam Konkol ostro o muzykach z grupy Łzy: "Szantażują mnie"

Adam Konkol po miesiącach od wymiany zdań między składami Łez w mediach społecznościowych, opublikował kolejny wpis na temat swoich byłych kolegów. Muzyk po raz kolejny podkreśla, że został okradziony z dostępu do mediów społecznościowych Łez, jednak zaznacza, że wkrótce spór o nazwę "Łzy" zostanie rozstrzygnięty. Jak pisze z przekonaniem Konkol - na jego korzyść.

Lider jednego ze składów Łez w swoim wpisie na Facebooku opublikował kolejne zarzuty wobec muzyków, z którymi jest w stałym konflikcie. Konkol twierdzi, że jest szantażowany.

Teraz gdy ich czas się kończy, bo niedługo urząd patentowy przyzna jednej ze stron wyłączne prawo do korzystania z nazwy Łzy, czują, jak grunt usuwa się im pod nogami i szantażują mnie, bym wycofał się i nie grał zaplanowanych koncertów.

Pełną treść posta Adama Konkola znajdziecie poniżej:

Zwróciliśmy się o komentarz w sprawie do drugiej strony konfliktu. Czekamy na odpowiedź.