Zamknij

5 piosenek świątecznych dla tych, którzy nienawidzą piosenek świątecznych

22.12.2021 12:00

Nie lubisz świątecznych piosenek, których nie sposób uniknąć, gdy zaczyna się grudzień? W sieci pojawiła się lista utworów, które mają przekonać sceptyków do muzycznego świętowania.

Mikołaj
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Być może to mylne wrażenie, jednak świąteczna atmosfera zdaje się nawiedzać nasze domy i centra handlowe coraz wcześniej. W marketach znikają znicze na 1 listopada i niemal natychmiast na ich miejscu pojawiają się ozdoby choinkowe, a z głośników słyszymy świąteczną muzykę. Hitem każdych świąt od lat pozostaje "Last Christmas", chociaż wcale nie opowiada o świętach. A osoby, u których utwór (podobnie jak reszta świątecznych przebojów) wywołuje białą gorączkę, na początku grudnia przygotowują się na co najmniej miesiąc obecności irytującej melodii.

Piosenki świąteczne dla tych, którzy ich nienawidzą

Osób, które uwielbiają popularne piosenki świąteczne, jest zapewne równie dużo co tych, którzy stoją po drugiej stronie barykady. Jednak i dla nich istnieje ratunek. W sieci pojawiła się lista utworów, przygotowana z myślą o tych, którzy na dźwięki "All I Want for Christmas is You" tylko przewracają oczami.

W zestawieniu znajdziemy pięć wyjątkowych kompozycji, które nie są aż tak oczywiste, jak wspomniane wyżej hity, jednak są alternatywą na świąteczny czas. To też całkiem ciekawa wskazówka dla tych, którzy chcą zaskoczyć gości wyborem soundtracku.

Wśród kompozycji możemy wyróżnić refleksyjny kawałek "Happy Xmas (War is Over)" nagrany przez Johna Lennona i Yoko Ono. Utwór trafia na wiele świątecznych składanek, jednak tak naprawdę ma znacznie głębszy przekaz dotyczący wojny w Wietnamie.

Oprócz tego na liście pojawia się kompozycja Run D.M.C., w której muzycy opowiadają o tym, jak zrezygnowali z ograbienia Świętego Mikołaja lub przeróbka hitu "Jingle Bells" prosto z serialu "Simpsonowie".

5 piosenek świątecznych dla tych, którzy nienawidzą piosenek świątecznych. Lista

  1. John Lennon - Happy Xmas (War is Over)
  2. Jingle Bells (Batman Smells) - Robert Goulet
  3. Kenny Rogers - Little Drummer Boy
  4. Run D.M.C. - Christmas in Hollis
  5. Vaughn Monroe - Let it Snow
loader