Zamknij
Britney Spears/Eminem/Taylor Swift
  • 5. Eminem
  • 8. Barbra Streisand
  • 2. Britney Spears
  • 10 Zobacz
fot. Disney Channel/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/Ea/RALSTON/AFP/East News /AP/Associated Press/East News

Gwiazdy muzyki uwielbiają koncerty na żywo. Większość z nich nie może doczekać się kolejnej trasy, a Polska dawno przestała być pomijana przez znanych artystów. Jednak nadal nie wszystkie wielkie nazwiska odhaczyły występy w naszym kraju. Oto muzycy, którzy nie zagrali jeszcze żadnego koncertu w Polsce.

W dobie streamingu większość odbiorców muzyki rozrywkowej korzysta ze znanych platform takich jak Spotify czy Tidal. Fizyczne wydania płyt mają aktualnie głównie wartość kolekcjonerską, a czasy przegrywania muzyki od kumpli z kasety na kasetę, mało kto pamięta. Dlatego gwiazdy muzyki najwięcej dochodów czerpią z tras koncertowych.

10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA]

Artyści w większości uwielbiają grać na żywo, co wiąże się nie tylko z imponującymi zarobkami. Dopiero stojąc na scenie, czują wyjątkową energię fanów i przeżywają chwile, o których marzyli, obserwując swoich własnych idoli. Zarówno muzycy jak i ich słuchacze mieli wątpliwą przyjemność przekonać się, jak wyglądałby świat bez koncertów. Przez długie miesiące na świecie nie odbył się żaden występ ze względu na pandemię koronawirusa. Każdy miłośnik muzyki przyzna, że nie był to dla niego najlepszy czas. Pojawiły się nawet obawy, że granie na żywo nigdy już nie wróci.

Przed 1989 rokiem Polska Rzeczpospolita Ludowa nie była omijana przez gwiazdy muzyki podczas planowania koncertów. Szczególnie nieprzychylnie władze patrzyły na wykonawców rockowych. Mimo to w tych trudnych politycznie czasach udało się zorganizować występy wielkich gwiazd takich jak The Rolling Stones, The Animals czy The Kinks.

Dzisiaj oferta koncertowa w naszym kraju pęka w szwach. Możemy przebierać w gatunkach oraz miastach, w których pojawiają się nasi ulubieni artyści. W Krakowie jednego dnia gra dwóch artystów, których lubisz? Żaden problem. Tydzień później jeden z muzyków zagra we Wrocławiu. Otwarte granice ułatwiają też planowanie uczestnictwa w europejskich festiwalach lub koncertach artystów, którzy pomijają Polskę na trasach. Jak się okazuje, nadal istnieją wielkie gwiazdy, które nigdy nie zagrały w naszym kraju.