Zamknij

#wspieramykinapolskie, czyli akcja ratowania kultury. Kup bilet do kina i pozwól mu przetrwać

Roksana Orlicka
06.05.2020 13:33

#wspieramykinapolskie to akcja, w której każdy może wziąć udział. Mały gest może uratować wiele polskich kin. Zdradzamy, co zrobić, by pomóc im przetrwać ten trudny czas pandemii koronawirusa.

Akcja wspieramykinapolskie pomaga uratować insytucje kultury
fot. Materiały prasowe wspieramykina.pl

#wspieramykinapolskie, czyli akcja ratowania kultury. Kup bilet do kina i pozwól mu przetrwać. To teraz jedyna opcja, by wspomóc nasze ulubione instytucje. Pandemia koronawirusa sparaliżowała branżę filmową, zagrożone są także kina, w których w normalnych warunkach spędzamy miło czas, relaksujemy się i odkrywamy uroki filmu. Co zrobić, by pomóc kulturze? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: Oscary: Amerykańska Akademia Filmowa zmienia oscarowe zasady. To duży krok

#wspieramykinapolskie. Kup bilet do kina i uratuj kulturę

Uwielbiamy filmy - pobudzają one naszą wyobraźnię, inspirują, przenoszą w inny świat, ale także pozwalają się zrelaksować i zapomnieć o problemach. Nikt nie przypuszczał, że pewnego dnia prace na wszystkich planach filmowych zostaną zawieszone. Odwołano wielkie premiery, zamknięto kina, a jedyną opcją na obejrzenie filmu stała się telewizja i platfromy streamingowe.

Na razie nie wiemy, kiedy kina zostaną ponownie otwarte. Nie zanosi się także, by aktorzy i twórcy filmów wrócili do pracy. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się polskie kina. Pamiętajmy, że obecnie nie zarabiają, jednak wciąż ponoszą koszty. Niestety, jeśli sytuacja się nie zmieni, to możliwe, że część lubianych przez nas miejsc po prostu się zamknie.

Powstała inicjatywa #wspieramykinapolskie. Dzięki niej można wesprzeć dowolną instytucję kultury. Na stronie internetowej www.wspieramy-kina.pl można znaleźć wybrane kino, a następnie kupić bilet o bezterminowej ważności. Taką wejściówkę wykorzystamy, gdy kino ponownie się otworzy. 

W ten sposób pomożemy kinom przetrwać trudne miesiące. Na razie w trzy tygodnie udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych.

Zobacz także: Hejter: film Jana Komasy nagrodzony na prestiżowym festiwalu. To pierwszy raz w historii

 

RadioZET.pl/Materiały prasowe/RO