Wally Campo nie żyje. Gwiazdor kultowego horroru miał prawie 100 lat

27.01.2023 13:15

Zmarł Wally Campo - amerykański aktor znany z między innymi z filmu "Sklepik z horrorami". Odszedł w wieku 99 lat. Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Jan BIELECKI/East News

14 stycznia 2023 roku odszedł Wally Campo. Był amerykańskim aktorem i reżyserem. Miał 99 lat.

Wally Campo nie żyje

Jak podaje The Hollywood Reporter, syn zmarłego aktora - Tony Campodonico - potwierdził jego śmierć.

Artysta zmarł w Studio City z przyczyn naturalnych.

Wally Campo urodził się 23 kwietnia 1923 roku w Stockton w Kalifornii jako Wallace Campodonico. Uczęszczał do Stockton High School i ukończył College of the Pacific. Podczas II wojny światowej Campodonico służył w armii amerykańskiej, zaciągając się do wojska w czerwcu 1942 roku. Po wojnie zaczął pracę jako aktor w Orchard Gables Repertory Theatre Company w Los Angeles. 

Wally Campo: najważniejsze role

Campo zadebiutował przed kamerą w filmie "Inside Detroit" z 1956 roku. W filmografii aktora znalazły się takie produkcje jak "Machine-Gun Kelly", "Hell Squad", "Dwa złote kolty", "Bat Masterson", "War Is Hell", czy "Sąd najwyższy". Najbardziej znane role Campo to Turner z "Władcy świata" oraz narrator w kultowym filmie grozy "Sklepik z horrorami". Po raz ostatni zagrał w filmie "Actors Anonymous" z 2011 roku. Łącznie wystąpił w ponad 20 produkcjach. Jako reżyser stworzył film "Mark of the Gun" oraz filmy dokumentalne kręcone w Afryce, Indiach i Stanach Zjednoczonych.

Był mężem aktorki Geraldine Matthews. Poza synem, który również jest aktorem, pozostawił synową Cheryl i wnuczki Lauren oraz Jade.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter