"The Outwaters": horror tak przerażający, że widzowie robią sobie przerwę na wymioty

28.02.2023 17:30

Do kin w Europie trafił horror "The Outwaters". Ma być tak przerażający, że widzowie wychodzą w trakcie seansu, by zwymiotować z obrzydzenia.

The Outwaters - kadr z filmu
fot. Cinedigm/materiały prasowe

"The Outwaters" wpisuje się w grupę filmów grozy tak mocnych, że ich oglądanie odbija się na reakcjach organizmu niektórych widzów. Podobno kilka osób, które oglądało horror, musiało wyjść w trakcie na wymioty.

"The Outwaters": kolejny horror na którym widzowie wymiotują

Horrory są bardzo podobne do komedii - mają zazwyczaj proste zadanie - wywołać daną emocję, w tym wypadku lęk. Czasem efekt jest jednak mocniejszy niż podniesienie tętna u widza. Zdarzają się bowiem produkcje, które wpływają o wiele dosadniej na zachowania odbiorców.

Jak podaje Mirror, w Wielkiej Brytanii film "The Outwaters" jest dostępny w kinach od początku lutego 2023 roku. Od tego czasu pojawiło się kilka doniesień o widzach wymiotujących podczas seansu horroru. Fabuła skupia się na wycieczce grupy osób na pustynię Mojave. Obozowicze zaczynają doświadczać niewyjaśnionych zjawisk - niepokojących dźwięków, wibracji i nienaturalnego zachowania zwierząt.

Na Twitterze można przeczytać rozmaite komentarze dotyczące "The Outwaters". Pojawiły się głosy, że to horror, który sprawia, że śnią się koszmary, a dźwięki wydobywające się ekranu spowodowały, że u jednej z osób na sali wywołały zawroty głowy i nudności. Zdaniem wielu widzów film jest nie tyle straszny, ile niepokojący. Według agregatora ocen Rotten Toamtoes, horror "The Outwaters" został oceniony na 71% świeżości według krytyków i ponad 60% według zwyczajnych widzów.

"The Outwaters": kiedy premiera w Polsce?

Światowa premiera "The Outwaters" odbyła się 9 stycznia 2023 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do Polski. Reżyserem i scenarzystą produkcji jest Robbie Banfitch. W rolach głównych wystąpili Angela Basolis, Michelle May, Scott Schamell, Robbie Banfit, Leslia Ann Banfitch, Christine Brown oraz Aro Caitlin.

loader

RadioZET.pl/Mirror