"The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel": odwiedziliśmy Avengers Campus w Disneyland Paris

09.03.2023 13:33

Dzięki akcji "The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel" udaliśmy się do Disneyland Paris, by zanurzyć się w świecie superbohaterów znanych z filmów i seriali MCU. Czy warto odwiedzić Marvel Avengers Campus?

The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel
fot. Coca-Cola/materiały prasowe

Marvel stał się popkulturowym fenomenem, który dawno wyszedł już poza komiksy i ich adaptacje. Na przygodach popularnych superbohaterów wychowało się kilka pokoleń fanów. Teraz dzięki połączonym siłom marek Coca-Cola i The Walt Disney Company, mogą oni stanąć oko w oko z Iron Manem, Czarną Wdową, Spider-Manem, Czarną Panterą i Lokim.

"The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel": świat superbohaterów stoi otworem

18 lutego 2023 roku w Disneyland Paris odbył się specjalny event promujący kampanię "The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel". Na wydarzenie zostali zaproszeni dziennikarze i influencerzy - również z Polski. Wzięliśmy udział w evencie, by na własnej skórze przekonać się o tym, jak to jest wejść do świata superbohaterów.

Oficjalne otwarcie "The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel", na którym honory czynili przedstawiciele obu firm, było tylko początkiem niezwykłej przygody oferowanej przez Disneyland Paris. Chociaż tak duża współpraca Coca-Cola i The Walt Disney Company wydarzyła się po raz pierwszy w historii, obie marki współpracują ze sobą od ponad 60 lat. To właśnie Coca-Cola zainwestowała w rozwój firmy Walta Disneya, do której należy nie tylko jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Europie, ale również Marvel.

The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel
fot. foto: Coca-Cola/materiały prasowe

Od stycznia 2023 roku trwa akcja "The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel", w ramach której na rynek trafiły specjalne limitowane puszki i butelki z wyjątkowymi wzorami inspirowanymi postaciami Marvela (trzy dla puszek Coca-Cola Zero Cukru i trzy dla puszek Coca-Cola Original Taste, dodatkowo jedna dla butelki Coca-Cola Zero Cukru i jedna dla butelki Coca-Cola Original). Wzory są też na puszce i butelce Sprite). Na etykietach znajdują się ikoniczni herosi Marvela: Kapitan Ameryka, Loki, She-Hulk, Iron Man, Czarna Pantera i Czarna Wdowa. Raczenie się napojem Coca-Cola ozdobionym wizerunkiem ulubionej postaci Marvela nie tylko zwiększa radość z oglądania przygód ulubionych superbohaterów w domowym zaciszu. Pozwala również na przejście przez portal do świata, w którym postacie z filmów i seriali wychodzą z ekranu.

The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel
fot. foto: Coca-Cola/materiały prasowe

"The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel": wygraj wycieczkę do Disneyland Paris

Wszystko dzięki loterii organizowanej przez Coca-Cola i The Walt Disney Company. Wystarczy kupić napój z limitowanej edycji "The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel", a następnie zeskanować kod QR umieszczony na puszce lub butelce wybranych produktów Coca-Cola Original Taste, Coca-Cola Zero Cukru, Fanta i Sprite za pomocą aplikacji CokeApp, by otrzymać szansę na wygranie naprawdę wyjątkowej nagrody głównej przeznaczonej nie tylko dla fanów Marvela. Mowa o trzydniowym pobycie w nowo otwartym Marvel Avengers Campus w Disneyland Paris.

To jednak nie wszystko. W loterii można wygrać również urządzenia high-tech, takie jak telewizory lub tablety, maszynki do popcornu oraz gadżety inspirowane postaciami z Marvela. Akcja będzie trwać do 11 kwietnia 2023 roku. Aby wziąć w niej udział, należy ukończyć 18. rok życia. Odbyliśmy podróż do słynnego parku rozrywki, by przekonać się, czego można doświadczyć podczas wycieczki do świata Marvela.

"The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel": wejdź do świata superbohaterów

Nagroda główna dla zwycięzcy obejmuje zakwaterowanie w Disney Hotel New York - The Art of Marvel. Co ciekawe sam hotel jest już częścią atrakcji. Pozornie zwykły budynek kryje wiele smaczków dla prawdziwych fanów Marvela. Każdy zakątek jest naszpikowany sztuką twórców związanych z wydawnictwem komiksowym. Na ścianach można więc zobaczyć dzieła takich rysowników jak Alex Ross, Alice X. Zhang, Mr. Garcin, czy Skottie Young. Zwieńczeniem jest mała galeria poświęcona jednemu z filarów Marvel Comics - Jackowi Kirby'emu. Mieszczą się w niej oryginalne plansze z rysunkami Kirby'ego do serii "Fantastic Four", "Thor" i "Avengers", a także okładki komiksów ukazujące przekrój działalności tego artysty w Domu Pomysłów.

The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel
fot. foto: Coca-Cola/materiały prasowe

Oprócz tego nie brakuje akcentów skierowanych do fanów filmów Marvel Studios. Zobaczyć można nie tylko grafiki pochodzące z produkcji kinowych, ale również rekwizyty, takie jak zbroje Iron Mana, czy tarcze Kapitana Ameryki. W hotelu znajduje się również Super Hero Station - miejsce, w którym można poczuć się jak superbohater, odwiedzając na przykład pokój Petera Parkera, wchodząc (dosłownie) w buty Iron Mana, czy robiąc sobie zdjęcie z jedną z postaci z filmów na tle logo Avengers. Po tych wszystkich wrażeniach warto odpocząć w Bleeker Street Lounge - barze inspirowanym filmami o Doktorze Strange'u.

Marvel Avengers Campus: poczuj się jak członek drużyny

Hotel to jedynie przedsmak tego, co czeka zwycięzcę w Marvel Avengers Campus. Ta część parku rozrywki mieści się w Walt Disney Studios Park i zajmuje znaczną jego część. Marvel Avengers Campus to miasteczko inspirowane produkcjami MCU. Wielokrotnie natknąć się w nim można na elementy wystroju, które ucieszą każdego fana Marvela, takie jak logo Avengers, wielki dysk Ant-Mana, czy zaparkowany na dachu jednego z budynków Quinjet. Ale Marvel Avengers Campus to nie tylko rekwizyty, czy budynki nawiązujące do filmów Marvela, ale przede wszystkim superbohaterowie, których można spotkać, będąc na miejscu. Jeśli chcecie poczuć się jak chłopiec (który według twórców jest małym Peterem Parkerem) z "Iron Mana 2", to gwarantujemy, że tak się stanie. Poza tym możecie spotkać innych herosów. Autor tego tekstu poza Tonym Starkiem w zbroi widział strzelającego siecią Spider-Mana oraz Czarną Panterę patrolującą terem kampusu.

fot: Sergiusz Kurczuk
fot. fot: Sergiusz Kurczuk

Spacer zaułkami Marvel Avengers Campus to wprowadzenie do tego, co czeka żądnych przygód kadetów największych superbohaterów Ziemi. Jedną z atrakcji jest WEB SLINGERS: A Spider-Man Adventure - kolejka umiejscowiona w starej fabryce Stark Motors, zmodernizowanej na potrzeby grupy młodych geniuszy. Na jej czele stoi oczywiście Peter Parker. Fani Marvela docenią zapewne jej pozostałych członków, będących odniesieniami do komiksowych postaci - między innymi Moon Girl, Squirrell Girl, Inferno, Spider-Gwen, czy Milesa Moralesa.

Zanim zaczniemy jazdę pełną wrażeń, czeka nas wstęp, do którego wykorzystano nowoczesną technologię. Dzięki niej uczestnicy przejażdżki będą mogli zobaczyć Spider-Mana specjalnie na potrzeby atrakcji. Zadaniem uczestników jest ocalenie kampusu Avengers przed eksplozją. Kadeci muszą więc wsiąść do specjalnego pojazdu, założyć okulary 3D i dosłownie wziąć sprawy w swoje ręce - wykonując odpowiednie gesty przeprowadzić misję, w której pomaga nie tylko sztuczna inteligencja F.R.I.D.A.Y., ale również sam Spider-Man.

Drugą atrakcją Marvel Avengers Campus jest Avengers Assemble: Flight Force. W siedzibie głównej drużyny czeka na nas Iron Man, który współpracuje ze znajdującą się na orbicie Ziemi Kapitan Marvel. Bohaterka informuje, że w kierunku Paryża zbliżają się rakiety wysłane przez kosmitów Kree. Musimy więc pomóc Avengers w uratowaniu świata. By to zrobić, trzeba wsiąść do rollercoastera, osiągającego prędkość maksymalną 92 kilometrów na godzinę. Sam pęd to nie wszystko - kolejka zdaje się łamać prawa fizyki, dokonując nagłych skrętów i pokonując pętle. Wszystko po to, by zasymulować lot w kosmos w celu pokonania zagrożenia.

fot: Sergiusz Kurczuk
fot. fot: Sergiusz Kurczuk

Jeśli po uratowaniu świata poczujecie się głodni, możecie skorzystać z food tracka inspirowanego produkcjami MCU, baru stylizowanego na lata 50., w którym podobno stołowali się agenci S.H.I.E.L.D. oraz restauracji PYM Kitchen, w której hasło kuchnia eksperymentalna należy traktować dosłownie.

Marvel Avengers Campus zapewnia nie tylko niezapomniane przeżycia będące wynikiem obcowania z typowymi elementami parku rozrywki. Przede wszystkim daje możliwość poczucia się jak członek Avengers, ponieważ ta sekcja Walt Disney Studios Park buduje niesamowity klimat, który znamy z filmów Marvela. I na tym polega prawdziwa magia.

loader

RadioZET.pl