Gwiazdor oscarowego filmu pedofilem. Stał na czele sekty

02.02.2023 21:35

Nathan Chasing Horse - aktor znany z filmu "Tańczący z wilkami", został aresztowany pod zarzutem pedofilii. Okazało się, że aktor prowadził sektę, którą szkolił do mordowania policjantów.

Nathan Chasing Horse
fot. Steve Marcus/Associated Press/East News

Nathan Chasing Horse, 46-letni aktor z nagrodzonego Oscarem filmu "Tańczący z wilkami", został aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej na nieletnie rdzenne Amerykanki. Okazało się też, że stał też za prowadzeniem sekty i wieloma innymi poważnymi przestępstwami. 

"Tańczący z wilkami": Nathan Chasing Horse pedofilem i sekciarzem

Jak podaje Mirror, po wielomiesięcznym dochodzeniu prowadzonym przez policję Las Vegas 31 stycznia 2023 roku udało się aresztować Nathana Chasing Horse'a. Według doniesień aktor miał szkolić swoje żony pod kątem używania broni palnej, nakazując im strzelać do policjantów, jeśli kiedykolwiek funkcjonariusze będą próbowali "rozbić jego rodzinę". Plan awaryjny zakładał zażycie "pigułek samobójczych".

Wykorzystywanie seksualne nieletnich miało trwać dwie dekady. Chasing Horse został aresztowany, gdy opuszczał swój dom w północnym Las Vegas, w którym mieszkał ze swoimi pięcioma żonami. Na miejscu oprócz detektywów policyjnych pojawili się funkcjonariusze jednostki SWAT. Podczas nalotu policja miała znaleźć karty pamięci zawierające filmy przedstawiające napaści seksualne, broń palną i prawie 20 kilogramów marihuany oraz grzybów psilocybinowych.

Chasing Horse jest znany z roli młodego członka plemienia Siuksów w nagrodzonym Oscarem filmie z Kevinem Costnerem "Tańczący z wilkami" z 1990 roku. Dzięki udziałowi w produkcji zyskał reputację wśród plemion rdzennych Amerykanów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jako szaman, który odprawiał ceremonie uzdrawiania. Policja twierdzi jednak, że nadużywał swojej pozycji, dokonując napaści fizycznych i seksualnych na nieletnie dziewczyny, które brał sobie z żony. Ofiary stawały się też członkiniami jego sekty.

Nathan Chasing Horse: jaka kara grozi aktorowi?

Chasing Horse zostanie oskarżony o co najmniej dwa zarzuty handlu ludźmi w celach seksualnych, o napaść seksualną na dziecko poniżej 16 roku życia, znęcanie się nad dzieckiem lub zaniedbywanie go oraz napaść na tle seksualnym na osobę pełnoletnią. Obecnie znajduje się w areszcie, gdzie czeka na pierwsze przesłuchanie przed sądem. Według ustaleń śledczych sekta aktora znana jest jako The Circle. Co najmniej dwie kobiety należące do kultu powiedziały policji, że Chasing Horse pokazał swoim żonom zapas "małych białych pigułek", które nazwał "pigułkami samobójczymi".

Kobiety miały zostać poinstruowane, aby "wziąć pigułkę, by dokonać samobójstwa w przypadku jego śmierci lub gdy organy ścigania będą próbowały rozbić ich rodzinę". Policja z Las Vegas potwierdziła, że zidentyfikowała co najmniej sześć ofiar napaści na tle seksualnym, niektóre miały zaledwie 14 lat. Prześledzono też zarzuty na tle seksualnym wobec aktora, które na przestrzeni ostatnich 20 lat, postawiono w kilku stanach, między innymi w Nevadzie, Dakocie Południowej i Montanie.

Nathan Chasing Horse miał wielokrotnie wykorzystywać tradycje duchowe i ich system wierzeń jako narzędzie do napaści seksualnych na młode dziewczyny. Jego zwolennicy nazywali go uzdrowicielem lub osobą świętą, ponieważ wierzyli, że może komunikować się z wyższymi istotami. Według ustaleń policji jedna z jego żon została mu zaoferowana jako "prezent". Dziewczyna miała tylko 15 lat. Inna ofiara została jego małżonką w wieku 16 lat.  Chasing Horse został również oskarżony o nagrywanie napaści na tle seksualnym i organizowanie seksu z jego ofiarami innym mężczyznom, którzy mu za to zapłacili.
Został aresztowany prawie dziesięć lat po tym, jak został wydalony z rezerwatu Fort Peck w Poplar w stanie Montana, w związku z zarzutami handlu ludźmi, handlowania narkotykami, oraz znęcanie się i zastraszanie członków plemienia. Prawdopodobnie trafi do więzienia na długie lata.

loader

RadioZET.pl/Mirror